Čili chápu-li to správně, prodeje foťáků padají jako kámen, ale Canon předpokládá, že jsou všichni se současnými foťáky maximálně spokojeni, takže např. novou technologii snímače nepotřebují a tedy Canon by ten nový typ snímače nacpal snad úplně kamkoliv, ale do foťáků prostě NE!
Tak to pak jó. Čili už stačí jen zvolat: Goodbye, cameras!
Odpovědět0 2
Spíš se nabízí otázka, o kolik náročnější by bylo vyrobit takovýto snímač s rozměry a rozlišením dnešních APS-C. Také nevíme, jak moc se by takový snímač zahříval v kompaktnějším těle typu Canon M5.
Odpovědět0 0
Vzhledem k tomu, že dosud ty čipy měly stovky nebo tisíce pixelů a teď tu máme milion, asi to nebude úplně jednoduché vyrobit.
Canon uvádí, že spotřeba pixelu má být pod 1 mikrowatt, takže při 1 MPx to je pod 1 W (konkrétně bylo v diskuzi zmiňováno 284 mW a 535 mW dle verze čipu). Mít to třeba 24 MPx, byli bychom někde pod 24 W (6,8 W, resp. 12,8 W). Jenže teď se k originálnímu "paperu" nedoklikám, mají tam údržbu, takže to nemohu ověřit.
Odpovědět0 0
24 MPix by uz bol slusny stredoformat :)
Ak by sme sa uspokojili s FF, rozlisenie by bolo stale pouzitelnych 8 MPix a stratovy vykon 2 az 4W, co by sa pri stabilizacii iba v objektive dalo celkom pohodlne uchladit.
Ale to ISO, ktore by to dokazalo, to by bolo skratka nieco uzasne ! Napr. krasna fotka mliecnej drahy s tisickami hviezd len tak na jeden "cvak" z ruky ...
Odpovědět1 0
Komerční zákaznický SONY SPAD senzor s rozlišením 30K/10um se objevil např. v novém Apple iPad Pro, kde s laserovým zdrojem plní funkci LIDARu (3D skeneru), kdy se sleduje prostor do vzdálenosti několika metrů před iPadem. Příklad využití je generování rozšířené reality procesorem ve spolupráci s obrazovým senzorem (viz např. augmented reality demo -
https://www.youtube.com/watch?v=F8kutn1Xu-U).
Odpovědět0 0