On to zas takový problém není, vysoustružit a vyfrézovat ten zadní díl o trošičku delší, že ne.....
Kdyby se zkonstruovalo tělo, které by ten snímač mělo hlouběji od bajonetu, nemusely by se dělat s objektivama brikule, no, ale to by zas neneslo kačáky )))))
Odpovědět1 1
Tak ony se s tím pojí určité výhody, když je snímač blíže zadnímu optickému členu u objektivu (výhody v oblasti konstrukce objektivů).
Nicméně je podle mě fakt, že není zas taková výhoda, když je FF zbaven nějakého toho kousku tloušťky, jako že ta výhoda v této věci totiž spočívá jinde a to sice tam, že tam prostě není to zrcátko, celá ta optická soustava optického hledáčku atd., takže hmotnost by se ušetřila tak nebo tak, jen by byl foťák prostě podobně tlustý, jako DSLR.
Pak mě napadá, že spíše než používat nějaké nastavovací kroužky, tak by bylo lepší, kdyby bylo možné nastavit v těle foťáku snímač do dvou poloh, mezi kterými by šlo přepínat. Poloha pro DSLR objektivy a poloha pro CSC objektivy.
Odpovědět0 0
Sorry, ale to není dobrý nápad. Jednak by se tím zkomplikovala konstrukce a funkce stabilizátoru a foťák by musel být stejně bachratý, jako DSLR. Takže ten distanční kroužek je mnohem jednodušší a levnější řešení.
Odpovědět0 1
Tak tohle už tu také bylo. (Pentax K-01). Ale proč mršit tělo, když je mnohem jednodušší, dodat k němu adaptér? Navíc menší potřebná vzdálenost objektivu od čipu zjednodušuje konstrukci zejména širokoúhlých objektivů.
Odpovědět0 1
Položme si otázku: Kdo bude ty adaptéry potřebovat? Jedině ti, kteří budou chtít vyměnit DSLR tělo za CSC. A ti by asi neuvítali stejně bachratou, i když lehčí, krabici. Takže když koupím Rkové tělo a dostanu k němu adaptér pro DSLR skla, tak opravdu není co řešit. Kdo nějaké DSLR objektivy vlastní, bude je používat vesele a bez omezení dál, (např objektiv Canon MP-E macro 65/2,8 nemá v RF řadě ekvivalent - jde o 5 x zvětšující makrosklo), a postupně, pokud to uzná za vhodné, je bude nahrazovat RF skly. A vzhledem k tomu, že CSC foťáky ostří přímo na plochu čipu, není třeba si lámat hlavu s nějakými výrobními tolerancemi.
Odpovědět1 2
mhyslí vážně, už i on si musel všimnout, že zrcadlovky nemají budoucnost a hlavně zákazníky.
Odpovědět3 1
Dokonce i Nikonu už došlo, že DSLR je slepá ulice a to už je co říci. Jenže Canon to vzal, tak říkajíc, od podlahy a k Rkovým tělům přidává, jako bonus, adaptér pro DSLR skla, což považuji za vstřícné gesto těm, kteří by rádi nové tělo, ale nechtějí se loučit s původním zasklením. Teď je ještě otázka, Jestli ta nová skla budou lepší, než ta původní. (Canon je jediný, kdo nabízí 5 x zvětšující makro objektiv.)
Odpovědět4 3
ELková skla pro RF od Canonu jsou drahá, ale špičková. Musí být. Jestli se nemýlím, tak Canon šel s rozlišením u DSLR na max. 50 Mpx, tady se půjde na vyšší hodnoty, ostatně už někde zaznělo, že nějaký FF CSC bude mít až 100 Mpx.
Odpovědět3 1
Máte povolené se takto vyjadřovat od pravého profesionála blue.sun? :-)
Odpovědět4 2
Ten legrační šášula mne dost pobavil, když kdysi napsal blábol o zoufalé ergonomii u fotomobilů. Zřejmě toho o tom, co je vlastně fotomobil a k čemu všemu je určen, moc neví, ale to mne u něj nepřekvapuje. Ono to bývá tak, že čím větší trouba, tím agresivněji se chová.
Odpovědět1 2
No mně přijde, že je nejspíš značně do sebe zahleděný. Jako že profesionální foťáky jsou ty, které používá on, profesionální práce je ta, kterou vytváří on atd.
Odpovědět1 1
A on je jediný, kdo tu profi techniku používá ,,jedině správně". A teď je na tom asi stejně, jako Římská říše, když ji přeoraly divoké vandalské kmeny. Nechtěl bych být v jeho kůži.
Odpovědět1 2
Koukám, že vás ty vaše mindráčky dost tíží, když si mě musíte do diskusí přivolávat. :-D :-D
Odpovědět0 2
Proboha, jen to ne. Špatně sis naše příspěvky vyložil. Takže si vezmi prášek a spokojeně spinkej dál.
Odpovědět1 2
Koukám, že s prášky máš velmi dobré zkušenosti, když je cpeš všem okolo...
Odpovědět0 1
Na jedince tvého druhu nic jiného nezabírá, max tak ještě vypolstrovaný pokoj s klikou jen zvenku a skotské střiky.
Odpovědět1 2