Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nová galerie

Karel Polívka (315)|30.1.2012 11:27
Je to pryč už všude.
kubiii (61)|30.1.2012 12:05
Super, díky! Tak já budu pokračovat :D

Fotka se teď po rozkliku nezobrazí v novém okně jako dříve, ale na původní stránce, kde se roztáhne přes okraje a vypadá to hodně divně - předpokládám, že to asi není záměr. Původní otevření v novém okně bylo rozhodně lepší, m.j. proto, že si to prohlížeč (minimálně FF) na té nové stránce zmenšil (přizpůsobil velikosti monitoru) a pak si to člověk mohl zvětšit na originální velikost.

Fotka taky nelze rozkliknout, když nejsem přihlášený - taky asi nepůjde o záměr...?

A ještě jedna drobnost, která mě mátla už na starší verzi galerie: Nad fotkou jsou odkazy "« Předchozí | Další »", přičemž tlačítko "Předchozí" odkazuje na novější fotku a "Další" naopak na fotku starší. Logičtější by to bylo naopak.
Rellik (1136)|30.1.2012 17:13
[QUOTE=kubiii;13182]
A ještě jedna drobnost, která mě mátla už na starší verzi galerie: Nad fotkou jsou odkazy "« Předchozí | Další »", přičemž tlačítko "Předchozí" odkazuje na novější fotku a "Další" naopak na fotku starší. Logičtější by to bylo naopak.[/QUOTE]
To já to zase chápu naopak. A pro mě logické - předchozí - novější fotky a do prava (další) starší fotky. To bych nějak neřešil... Navíc se dá navigovat podle toho filmového pásu pod snímkem. Tyto odkazy - předchozí a další - víceméně ani nepoužívám a fotky procházím buď jednotlivě, tak že na vybranou fotku kliknu prostředním tlačítkem - tím se mě otevře v novém panelu a po prohlédnutí to prostě zavřu. A nebo procházím všechny fotky právě pomocí toho filmopásu...
Rellik (1136)|4.2.2012 17:46
Nešlo by ještě pod náhledy fotek na hlavní stránce fotogalerie přidat informaci o případných vložených komentářích?
Karel Polívka (315)|5.2.2012 19:27
[QUOTE=Rellik;13254]Nešlo by ještě pod náhledy fotek na hlavní stránce fotogalerie přidat informaci o případných vložených komentářích?[/QUOTE]
U nejnovějších fotek komentář typicky nebude, proto jsem to už několik měsíců před upgradem změnil tak, že se na HP galerie zobrazuje počet zobrazení a nikoli počet komentářů (ty se zobrazovaly nějakou dobu dříve, ale v drtivé většině případů se zobrazovala 0).

U nejnovějších fotek je to počet zobrazení, co indikuje, jak fotka upoutala pozornost.
Rellik (1136)|5.2.2012 19:43
[QUOTE=Karel Polívka;13260]U nejnovějších fotek komentář typicky nebude, proto jsem to už několik měsíců před upgradem změnil tak, že se na HP galerie zobrazuje počet zobrazení a nikoli počet komentářů (ty se zobrazovaly nějakou dobu dříve, ale v drtivé většině případů se zobrazovala 0).

U nejnovějších fotek je to počet zobrazení, co indikuje, jak fotka upoutala pozornost.[/QUOTE]

Jo beru, ale pokud napíšu nějaký koment k nové fotce, tak při novém příchodu bych zrovna viděl, zda někdo reagoval. Takhle musím jít k fotce znovu. Jinak všiml sem si že pokud si nechám zobrazit výpis fotek za poslední den (pod nabídkou co je nového), tak tam ta informace o komentářích je i u těch nejnovějších fotek. Myslím, že by to zobrazení i na HP galerie uvítalo víc návštěvníků... ;)
Karel Polívka (315)|5.2.2012 20:32
[QUOTE=Rellik;13261]Jo beru, ale pokud napíšu nějaký koment k nové fotce, tak při novém příchodu bych zrovna viděl, zda někdo reagoval. Takhle musím jít k fotce znovu. Jinak všiml sem si že pokud si nechám zobrazit výpis fotek za poslední den (pod nabídkou co je nového), tak tam ta informace o komentářích je i u těch nejnovějších fotek. Myslím, že by to zobrazení i na HP galerie uvítalo víc návštěvníků... ;)[/QUOTE]
To není o tom, že není možné mít počet komentářů i na HP galerie, ale o tom, že na HP galerie by mělo být méně textových doprovodných informací než v ostatních výpisech (které jsou více konkrétní a mají větší záběr co do počtu položek) - právě proto, že jde o HP.
Rellik (1136)|5.2.2012 21:34
[QUOTE=Karel Polívka;13263]To není o tom, že není možné mít počet komentářů i na HP galerie, ale o tom, že na HP galerie by mělo být méně textových doprovodných informací než v ostatních výpisech (které jsou více konkrétní a mají větší záběr co do počtu položek) - právě proto, že jde o HP.[/QUOTE]

Jasné, ale z mého pohledu je galerie, ve které je možné přidat komentář v podstatě jako fórum. Taky když na fóru něco napíšu a někdo pak reaguje. Vidím při další návštěvě, že je v tom konkrétním tématu nová odpověď a nemusím jít do toho tématu abych to zjistil. Myslím, že v minulé galerii tam ta informace taky byla, protože sem se podle nich řídil.
Osobně používám galerii asi tak:
Projdu fotky, případně k některým napíšu komentář. Odejdu. Příjdu třeba zase za nějaký čas, fotky jsou třeba stejné nebo nějaká přibyla. A tady sem právě viděl, jestli někdo přidal nějaký komentář a mohl tak fotku rovnou navštívit. Takhle je zase musím proklikávat nebo na to jít složitě přes tu nabídku "Co je nového". Pak teprv shlédám nové fotky co přibyly od mé poslední návštěvy (pokud sem opět někdo nenasype celý obsah disku jako dnes - to mě pak nebaví a raděj du zas pryč, případně zkouknu nové fotky od jiného autora - pokud přibudou). Takže já osobně bych zobrazení komentářů velmi přivítal. Nakonec internet je informační médium a návštěvník by měl dostat aspoň ty hlavní informace naservírované rovnou (náhled, počet shlédnutí, počet komentářů). :-)

EDIT: Ještě sem zapomněl zmínit, že nějak moc spolehlivě nefungují informace o EXIFu - Nahrál sem poslední dvě fotky, které exif obsahují a na stránce se nevypíše. :( Na to by se taky asi chtělo podívat....
Karel Polívka (315)|5.2.2012 22:18
[QUOTE=Rellik;13264]Myslím, že v minulé galerii tam ta informace taky byla, protože sem se podle nich řídil.[/QUOTE]
Bylo před několika měsíci, pak jsem to změnil, viz výše (tzn. před upgradem to tak už nebylo).

[QUOTE=Rellik;13264]Takhle je zase musím proklikávat nebo na to jít složitě přes tu nabídku "Co je nového". [/QUOTE]
Nemusíte je proklikávat, stačí si zobrazit "Co je nového" - 2 kliknutí navíc; nebo si dát stránku s novými fotkami třeba rovnou do oblíbených v prohlížeči.
Karel Polívka (315)|6.2.2012 13:58
[QUOTE]Nemusíte je proklikávat, stačí si zobrazit "Co je nového" - 2 kliknutí navíc; nebo si dát stránku s novými fotkami třeba rovnou do oblíbených v prohlížeči.[/QUOTE]
Přidal jsem do horní lišty odkaz "Nové fotky", který zobrazí výpis nových fotek za posledních 30 dní.

-> o 1 klik méně pro Vás :-)
Rellik (1136)|6.2.2012 15:49
[QUOTE=Karel Polívka;13271]Přidal jsem do horní lišty odkaz "Nové fotky", který zobrazí výpis nových fotek za posledních 30 dní.

-> o 1 klik méně pro Vás :-)[/QUOTE]
Aspoň tak no. :-) Moc díky. :-)
Ještě dořešit ten vzpomínaný exif a bude to OK. Vím, že s ním byly problémy i v minulé verzi, ale tady už nefunguje skoro vůbec. Nebo jen u fotek focených určitým přístrojem. Vím, že o tomto problému víte, tak tu na to nemusíte odepisovat. :-)
Tak přeju brzké vyřešení tohoto problému ať sme všichni spokojení... :) I když nevím proč to soudruzi programátoři tak odflákli. Já co sem si tvořil vlastní gotogalerii na webu, tam mi EXIF funguje ať přidám fotku jakoukoliv...
Karel Polívka (315)|6.2.2012 16:09
[QUOTE=Rellik;13272]Aspoň tak no. :-) Moc díky. :-)
Ještě dořešit ten vzpomínaný exif a bude to OK. Vím, že s ním byly problémy i v minulé verzi, ale tady už nefunguje skoro vůbec. Nebo jen u fotek focených určitým přístrojem. Vím, že o tomto problému víte, tak tu na to nemusíte odepisovat. :-)
Tak přeju brzké vyřešení tohoto problému ať sme všichni spokojení... :) I když nevím proč to soudruzi programátoři tak odflákli. Já co sem si tvořil vlastní gotogalerii na webu, tam mi EXIF funguje ať přidám fotku jakoukoliv...[/QUOTE]
Vím o tom, ale tohle je spíše věc pro vývojáře softwaru, který tuto galerii pohání. Úpravy layoutu jsou jedna věc, úpravy (opravy) funkčnosti už něco zcela jiného, což prostě nemám jak řešit - programátor nejsem a nikdo u nás tento SW nezná.
Rellik (1136)|7.2.2012 21:21
Tak jsem zjistil, proč se u některých fotek nezobrazuje EXIF. Je to nejspíš chyba některých grafických editorů, které přidávají do EXIF informace o sobě a nejspíš částečně poškodí (znepřehlední) záznam původního exifu. Laboroval, sem dnes s tím výpisem exifu na stránku a při takto "upravených" fotkách vypíše funkce, která má na starost vytáhnout tyto exif data ze souboru, chybu:
exif_read_data(php1BLJ28): Illegal IFD size: 2 + x2200*12 = x19802 > x8D28
Bohužel k této chybě není nikde žádná informace - http://www.google.cz/search?q=exif_read_data%28php1BLJ28%29%3A+Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Pouze se dají na internetu najít galerie, které obsahují výpis této chyby u některých fotek:
http://www.google.cz/search?q=Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Přitom všechny informace o exifu se vypíšou. Tady je nejspíš nějaká ochrana, před touto chybou a tak se info o exifu nezobrazí. Což je škoda. Mohla být potlačena tato chyba pouze u výstupu. Takže pokud se info ukládá do databáze, nebo se zpracovává až při zobrazení fotky, de to bere exif takříkajíc "online", tak mohla být potlačena pouze tato chyba. No takže nápravy se nejspíš nikdo z nás brzo nedočká.
Tchutcho (186)|8.2.2012 09:54
Myslím,že tohle patří ke galerii taky.O nic už neprosím,ale jen bych měl námět pro zdejší vedení,k zamyšlení nad denním limitem ukládání fotografií.Jen tak to zkusím.Dalo by se s tím něco dělat?Asi taky ne,co?Už se tady o tom hovořilo taky mockrát a nic.
Karel Polívka (315)|8.2.2012 10:40
[QUOTE=Tchutcho;13287]Myslím,že tohle patří ke galerii taky.O nic už neprosím,ale jen bych měl námět pro zdejší vedení,k zamyšlení nad denním limitem ukládání fotografií.Jen tak to zkusím.Dalo by se s tím něco dělat?Asi taky ne,co?Už se tady o tom hovořilo taky mockrát a nic.[/QUOTE]
Na tohle jsem už několikrát reagoval, je nutné se ve Vašem případě stále opakovat?

K tomu Vašemu tónu – když takovýmto vyčítavým způsobem vyžadujete úpravy podle Vašich požadavků, kolik jste měsíčně ochoten platit za využívání fotogalerie Digimanie? Pokud nejste ochotný platit nic, tak fajn, ale v takovém případě si prosím podobný tón odpusťte, jelikož tím dosáhnete akorát toho, že mě samotnému snahu o zlepšování galerie znechutíte (má povinnost to skutečně není; stejně jako není Vaše povinnost zdejší server navštěvovat a využívat jeho služby).

Že by to bylo dobré udělat, s tím souhlasím, ale nejde o žádné existující nastavení, kterým by toho šlo dosáhnout (takovéto programové úpravy by jednak něco stály a jednak by byly na míru - v případě dalších verzí galerie by byly třeba nutné provádět znovu a znovu). Tzn. v této chvíli je to odloženo na neurčito.
Tchutcho (186)|8.2.2012 10:49
Ke zrušení mého profilu zde,musím požádat písemně,nebo by jste to zařídil Vy sám?
Karel Polívka (315)|8.2.2012 10:55
Profily nemažeme kvůli zachování soudržnosti navazujícího obsahu, ale mohu vymazat všechny Vaše osobní údaje, které jste zadal při registraci (na což máte nárok i ze zákona) a znemožnit další užívání uživatelského jména "Tchutcho". Stačí, když mi pošlete soukromou zprávu nebo e-mail s tímto požadavkem a stane se.
Karel Polívka (315)|8.2.2012 11:10
Na základě právě přijaté vlastní žádosti uživatele Tchutcho jsem smazal jím zadané osobní údaje a znemožnil další uživání profilu s uživatelským jménem "Tchutcho".
Karel Polívka (315)|8.2.2012 11:16
[QUOTE=Rellik;13284]Tak jsem zjistil, proč se u některých fotek nezobrazuje EXIF. Je to nejspíš chyba některých grafických editorů, které přidávají do EXIF informace o sobě a nejspíš částečně poškodí (znepřehlední) záznam původního exifu. Laboroval, sem dnes s tím výpisem exifu na stránku a při takto "upravených" fotkách vypíše funkce, která má na starost vytáhnout tyto exif data ze souboru, chybu:
exif_read_data(php1BLJ28): Illegal IFD size: 2 + x2200*12 = x19802 > x8D28
Bohužel k této chybě není nikde žádná informace - http://www.google.cz/search?q=exif_read_data%28php1BLJ28%29%3A+Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Pouze se dají na internetu najít galerie, které obsahují výpis této chyby u některých fotek:
http://www.google.cz/search?q=Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Přitom všechny informace o exifu se vypíšou. Tady je nejspíš nějaká ochrana, před touto chybou a tak se info o exifu nezobrazí. Což je škoda. Mohla být potlačena tato chyba pouze u výstupu. Takže pokud se info ukládá do databáze, nebo se zpracovává až při zobrazení fotky, de to bere exif takříkajíc "online", tak mohla být potlačena pouze tato chyba. No takže nápravy se nejspíš nikdo z nás brzo nedočká.[/QUOTE]
Děkuji moc za info, přestože je závěr takový, jak píšete.

Zkusím poslat podnět vývojářům SW galerie, ale těžko říci, zda a kdy dojde k nějakému posunu v tomto směru. Podle jejich nedávného vyjádření by ale měli brzy začít pracovat na nové verzi zde použité galerie (ta zde nově použitá není zase tak úplně nová z hlediska svého zveřejnění - má už za sebou pár měsíců), takže počítám, že kolem léta 2012 bychom se třeba mohli dočkat nějakých dalších novinek (designové změny už ale nebudou tak výrazné jako teď, kdy šlo o předělání kvůli novému vBulletinu, který zkrátka vypadá jinak). Držme jim palce :-).
Rellik (1136)|8.2.2012 14:42
[QUOTE=Karel Polívka;13294]Děkuji moc za info, přestože je závěr takový, jak píšete.

Zkusím poslat podnět vývojářům SW galerie, ale těžko říci, zda a kdy dojde k nějakému posunu v tomto směru. Podle jejich nedávného vyjádření by ale měli brzy začít pracovat na nové verzi zde použité galerie (ta zde nově použitá není zase tak úplně nová z hlediska svého zveřejnění - má už za sebou pár měsíců), takže počítám, že kolem léta 2012 bychom se třeba mohli dočkat nějakých dalších novinek (designové změny už ale nebudou tak výrazné jako teď, kdy šlo o předělání kvůli novému vBulletinu, který zkrátka vypadá jinak). Držme jim palce :-).[/QUOTE]
Možná poradím, jak to napravit: Zkuste pohledat v souboru upload.php řádek kde je funkce na získání toho exifu. Měla by být zapsaná zhruba nějak takto:
$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Důležitá je hlavně tato část: exif_read_data(..) Mělo by v podstatě stačit přidat před celý ten řádek zavináč.
@$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Tím se potlačí ta chyba a zbylé informace projdou v podstatě bez úhony. Já to právě otestoval na tom mém pokusu a fotka, která dělala problémy (nechtěla se díky tomu ani nahrát), prošla bez potíží a to i s výpisem exifu (foťák, model foťáku, čas, clona, ISO...) Vyzkoušet to můžete, pokazit na tom není co. Když to nepůjde tak ten zavináč lehce zase odstraníte ;-)

Dodatek - pokud to exif zpracovává až při zobrazení fotky, tak ta funkce by měla být nejspíš v souboru showimage.php (záleží jaká je koncepce webu po kodérské stránce). Možná tam někde bude samotný soubor pojmenovaný třeba exif.php. Prostě to chce najít to místo kde je ta funkce exif_read_data(....)
Kdybych měl ty soubory tady před sebou, tak bych na to přišel... A myslím, že ani to omezení uploadu by nebylo nijak těžké dodělat. Stačí na to přidat jeden řádek do databáze, kde se zapíše aktuální datum a podle něho se pak bude kontrolovat další upload - dnes = dnes = upload až zítra :) (platí pro upload jedné foto denně - podobné by to ale bylo i při vícenásobném uploadu) Nicméně cizí kódy se špatně upravují a tuto možnost by měl dělat někdo kdo to kódoval celé.

EDIT: Stáhl sem si buletin verzi 4.0 něco a prošel všechny soubory, nicméně bezvýsledně. Nenašel sem kde se ten exif bere. Takže to asi tak jednoduché nebude :( Možná sem neměl komplet verzi, protože sem měl stáhnuté víceméně fórum - aspoň podle názvu balíku a to ještě free verzi.
Karel Polívka (315)|8.2.2012 22:22
[QUOTE=Rellik;13295]Možná poradím, jak to napravit: Zkuste pohledat v souboru upload.php řádek kde je funkce na získání toho exifu. Měla by být zapsaná zhruba nějak takto:
$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Důležitá je hlavně tato část: exif_read_data(..) Mělo by v podstatě stačit přidat před celý ten řádek zavináč.
@$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Tím se potlačí ta chyba a zbylé informace projdou v podstatě bez úhony. Já to právě otestoval na tom mém pokusu a fotka, která dělala problémy (nechtěla se díky tomu ani nahrát), prošla bez potíží a to i s výpisem exifu (foťák, model foťáku, čas, clona, ISO...) Vyzkoušet to můžete, pokazit na tom není co. Když to nepůjde tak ten zavináč lehce zase odstraníte ;-) [/QUOTE]
Díky za snahu o řešení. Zkusil jsem to ve spojení s jednou vaší fotkou zde v galerii a zatím bez výsledku. Můžete mi pls poslat na e-mail fotku, o které se zmiňujete (že nešla ani nahrát a po úpravě prošla i s exif informacemi)?

[QUOTE=Rellik;13295]A myslím, že ani to omezení uploadu by nebylo nijak těžké dodělat. Stačí na to přidat jeden řádek do databáze, kde se zapíše aktuální datum a podle něho se pak bude kontrolovat další upload - dnes = dnes = upload až zítra :) (platí pro upload jedné foto denně - podobné by to ale bylo i při vícenásobném uploadu) Nicméně cizí kódy se špatně upravují a tuto možnost by měl dělat někdo kdo to kódoval celé.
[/QUOTE]
Ano, princip věci mi je zřejmý, ale nejsem programátor znalý tohoto SW na takovéto bázi, abych na to mrknul a obratem napsal. Proto je to prozatím odsunuto na neurčito, až bude čas (ať už můj nebo někoho jiného) se tomu více věnovat (nebo dokud to samozřejmě sami vývojáři neimplementují :-)).

[QUOTE=Rellik;13295]EDIT: Stáhl sem si buletin verzi 4.0 něco a prošel všechny soubory, nicméně bezvýsledně. Nenašel sem kde se ten exif bere. Takže to asi tak jednoduché nebude :( Možná sem neměl komplet verzi, protože sem měl stáhnuté víceméně fórum - aspoň podle názvu balíku a to ještě free verzi.[/QUOTE]
Galerie ale není součásti vBulletinu, jde o samostatný program PhotoPost vBGallery 3.01 (obsáhlý plugin do vBulletinu 4.xx). Kromě toho, jelikož je vBulletin placený software, který podléhá licenční politice jeho vývojářů, není jisté, zda jste si stáhnul vBulletin se vším všudy (pokud tedy samozřejmě nemáte aktivní licenci).
busy (782)|11.4.2012 12:16
Velmi pekne by som chcel znovu poprosit, ci by sa dalo nieco urobit s vypisom EXIF informacii. Casto sa mi stava, ze sa v tejto novej galerii EXIF informacie vobec nevypisu, aj napriek tomu ze uploadnuta fotka obsahuje spravny korektny EXIF. Napriklad:

https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=1615
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=1188
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=11970

A este by som znovu pripomenul jeden stary problem, ktory mala uz povodna galeria - EXIF sice vypise, ale nekompletny. Napriklad k tejto fotke ho vypise, ale bez casu expozicie:
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=15884
Pavel Olivík (160)|11.4.2012 17:24
A k čemu vlastně ten EXIF tady vlastně je??Stejně z něho moc nejde přečíst,informace jsou velmi špatné a neúplné...Je to velká škoda,ale myslím že s tímhle nic neudělá ani administrátor...
busy (782)|11.4.2012 20:02
[QUOTE=Pavel Olivík;13728]A k čemu vlastně ten EXIF tady vlastně je??[/QUOTE]

Castokrat som zvedavy, za akych podmienok fotka vznikla - zaujimaju ma hlavne parametre expozicie (cas, clona, iso, ohnisko), potom aj typ pouziteho fotoaparatu a obcas su zaujimave aj dalsie informacie ako sposob merania expozicie, kompenzacia, ci bol pouzity blesk a podobne. Samozrejme pokial je fotka upravena, informacie z exifu (pokial zostal v subore zachovany) uz nemusia byt relevantne.

[QUOTE=Pavel Olivík;13728]Stejně z něho moc nejde přečíst,informace jsou velmi špatné a neúplné...Je to velká škoda,ale myslím že s tímhle nic neudělá ani administrátor...[/QUOTE]

No ved. Podla mna, neuplne zobrazovanie alebo nezobrazovanie exifu bude chyba softu pouziteho pre galeriu. Ak si dobre pametam, tak server digimanie vyuziva pre galeriu platenu komercnu verziu nejakeho softu. V tom pripade by to povodny autor tohto softu mal dat do poriadku - teda, ak je to naozaj tak ako pisem.
didrik (75)|12.4.2012 08:40
Dobry den,
vsimol som si urcitu nejednotnost v zobrazovani zakladnych info o obrazkoch pri ich malych nahladoch.
Po kliknuti na Galeriu sa mi zobrazi 18 najnovsich fotiek, pricom kazda z nich ma polozku: Zobrazeni: XY
Ked si ale kliknem na Galerie -> Co je noveho -> Poslednich 5 dni (alebo Od posledni navstevy, etc.) zobrazi sa mi ako posledne info o fotke: Komentare: AB.
Moja otazka je, ci by to neslo zjednotit a davat na kazdom mieste nahladu obe info, napr. v tvare: XY / AB (t.j. ZOBRAZENI / KOMENTARE)
Ak sa to tu uz riesilo, prosim nasmerujte ma.. diky
preq (9)|14.6.2012 18:18
Podivné zobrazování nebo získávání EXIF dat není problém jen u zdejší galerie, zvláštně to funguje i u jiných galerií a úložišť. Jak asi víte, často je třeba fotku rozkliknout na jiné umístění nebo aspoň na jinou velikost a teprve potom se dají data zobrazit. Používám docela šikovný prográmek EXIF Viewer 2.1.3, který je rozšiřující aplikací Google Chrome a ukáže vám vše, co poskytovatel fotky dovolí. K té fotografii, o které diskutuje Pavel Olivík výše: https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=15884
se v EXIF Viewer ukáže i ta expozice:
Date Time Original: 2012:04:06 11:30:13
Model: DMC-FZ28
Exposure Time: 1/30
F Number: f / 3.20
Exposure Program: Aperture priority
ISO Speed Ratings: 125
Metering Mode: Pattern
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Focal Length: 9.50mm
Focal Length In 35mm Film: 53mm
White Balance: Manual white balance
Make: Panasonic
Light Source: Cloudy weather
Exposure Bias: -0.66
Software: Ver.1.0

Ta aplikace je velmi pohodlná - klik pravým tlačítkem myši a pak na ikonku prográmku a máte to na ploše. Objem požadovaných informací se dá editovat.
Rellik (1136)|11.7.2012 15:55
Copak se to stalo s mými oblíbenými údaji? :( Tlačítko nahoře - Nové fotky nějak začalo stávkovat - při klepnutí se zvýrazní tlačítko Galerie a taky u popisků fotek zmizel údaj o případných komentářích k fotce :(
Karel Polívka (315)|11.7.2012 16:50
[QUOTE=Rellik;14243]Tlačítko nahoře - Nové fotky nějak začalo stávkovat - při klepnutí se zvýrazní tlačítko Galerie [/QUOTE]
Nezačalo stávkovat, způsobovalo to samé jako doposud, tzn. zobrazení stránky s nejnovějšími fotkami, pouze se zvýraznil tab "Galerie". Teď se po kliknutí zvýrazní tab "Nové fotky" a obsahuje ta samá menu odkazů jako tab "Galerie".

[QUOTE=Rellik;14243]taky u popisků fotek zmizel údaj o případných komentářích k fotce [/QUOTE]
V případě jakých stránek? Prosím příklad URL.
Rellik (1136)|11.7.2012 17:09
[QUOTE=Karel Polívka;14244]Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
taky u popisků fotek zmizel údaj o případných komentářích k fotce
V případě jakých stránek? Prosím příklad URL. [/QUOTE]
No jako když sem klikl na nové fotky, tak v informacích pod náhledem byl i údaj o počtu komentářů. Teď už tam není :(
Karel Polívka (315)|12.7.2012 03:33
Mrkněte teď :-)
Rellik (1136)|12.7.2012 07:06
Supr! :)
Pavel Olivík (160)|12.7.2012 09:54
...ano...teď to vypadá opravdu dobře...uživatel galerie má možnost vidět poslední fotky,komentáře,počet zobrazení...takhle jak to je tak je to na jedničku...

...musím uznat,že takhle by to mělo fungovat pořád...

...bravo pane administrátore...
Hupp (225)|12.7.2012 13:06
..tak tak, vylepšení galerie jsou tentokrát opravdu vylepšeními, důležité informace jsou všechny pohromadě přímo pod fotografií, a to přehledně, ted' už není pochyb, ke které fotografii název a popisky patří. A taky jsem si všiml, že se po uploadu fotografie nerozostří, nevím, zda je to jen můj pocit, ale dříve se to stávalo a bývalo tak nutné fotku rozkliknout. Ještě z jiného soudku, sledoval jsem, jak to chodí na jiných galeriích, a musím říct, že byt' v této komunitě není zastoupeno tolik profíků, lidi se tady k sobě chovají daleko slušněji, žádné urážení, machrování atd, jako jsem to viděl jinde, prostě pohoda. Tak to se mi tady líbí asi nejvíc. Chtělo by to snad jen víc diskutovat, komentovat, hodnotit, a aby se tady objevilo i víc těch kvalitních fotek, aby bylo víc co prohlížet a víc inspirace. Všem pěkný den. David H.
Pavel Olivík (160)|12.7.2012 17:37
...tak tak...máš naprostou pravdu...už jsem prolezl hodně galerií a tahle je prostě pohodová...chodím sem hodně amatérů a myslím,že se snaží pořád své fotografie zdokonalovat a to je dobře...ono to komentování a hodnocení fotografií hodně stojí na tom,co každý galerista fotí a co ho zajímá...taky je dobré,že si tu nikdo nehraje na hvězdu a nikdo tu ani moc neprudí,což na jiných galeriích je naprosto běžná věc...a taky záleží jak má každý čas na svůj koníček...já rád kouknu na tuhle galerku,i když vím,že moc nových fotografií neuvidím...spíš mi chybí,že když někdo plácne třeba trojku tak k fotografii nic nenapíše,ale to je asi každého věc...já radši zanechám nějaké písmenka...
kubiii (61)|18.7.2012 14:39
Vylepšení pozitivní, i hvězdičky u náhledů už zase jsou! Ale vidím jeden nedostatek v exifech: v naprosto všech, které jsem zkoumal, chybí čas (Exposure Time), nevím, jestli je to v moci admina, ale je škoda, že tam chybí tento zásadní údaj...

Jinak pánové nade mnou: mám to velmi podobně ;)
kubiii (61)|30.7.2012 10:04
Ještě jedna nepříjemná změna, kterou jsem zaznamenal. Galerie se mi přestala zobrazovat na mobilu (LG P500 - Android 2.3.3 - vestavěný prohlížeč i Opera mini). Sice se na mobilu nedají fotky nijak extra prohlížet, ale přesto jsem ho pro galerii často využíval, třeba k pročítání a přidávání komentářů a pod. Jinak zbytek DM i fórum se zobrazuje v pořádku.
Karel Polívka (315)|30.7.2012 23:01
Kdy se přestala zobrazovat na mobilu? A co to vlastně znamená přesně "přestala se zobrazovat"? Můžete sem dát screenshot/fotku?

Má s tím probém i někdo další? Na mém mobilu se v pořádku zobrazuje (Symbian; Android nemám k dispozici).
Pavel Olivík (160)|31.7.2012 10:10
...ano...bohužel stránka se vůbec nezobrazuje...nejspíš tam bude problém s nějakou aktualizací...já mám Android a používám prohlížeč Opera Mini a posledně když jsem chtěl nakouknout tak se mi zobrazila jen prázdná stránka...předtím to ale fungovalo normálně...
kubiii (61)|1.8.2012 15:44
[QUOTE=Karel Polívka;14467]Kdy se přestala zobrazovat na mobilu? A co to vlastně znamená přesně "přestala se zobrazovat"? Můžete sem dát screenshot/fotku?

Má s tím probém i někdo další? Na mém mobilu se v pořádku zobrazuje (Symbian; Android nemám k dispozici).[/QUOTE]

Nevím přesně kdy, ale vzhledem k tomu, že galerie prošla nějakou aktualizací, tak bych tipoval, že asi po ní. Jak píše Pavel Olivík, není co skrínšotovat, prostě prázdná bílá stránka...
Karel Polívka (315)|1.8.2012 16:12
Galerie v posledních dnech neprošla žádnou aktualizací.

Ty červencové úpravy byly pouze jednoduché úpravy html ve věci zobrazování některých informací pod miniaturami fotek, přidání pár odkazů do menu a přidání podmínky, aby uživatel nemohl hodnotit svou fotku. Nic jiného se neměnilo.

Aplikaci Opera Mini používám v telefonu taky a galerie se v pořádku zobrazuje. Nicméně mám Symbian, nemám Android.

Proto by pomohlo nějaké přesnější časové určení, odkdy se galerie na Androidu v Opeře Mini nezobrazuje.
kubiii (61)|2.8.2012 13:27
S časem moc nepomůžu (červen/červenec?), ale s prohlížečem to asi nesouvisí; stáhnul jsem si ještě Maxthon a galerie je zase jen bílá stránka. Spíš to bude souviset s androidem... Časem vyzkouším ještě jiné mobily s driodem, jiný systém v okolí nemám.
Pavel Olivík (160)|2.8.2012 17:50
...kámoš to zkoušel na Symbianu a jede to v pohodě...takže bude problém s Androidem...počítám, že tak někdy od června je to nefunkční...
Rellik (1136)|2.8.2012 18:47
Zkoušeno dnes na androidu (firefox) a bílá stránka..
Pavel Olivík (160)|8.8.2012 21:57
...taková technická otázka...

...chci se zeptat jestli by bylo možné když někdo nahraje novou fotografii,tak její smazání by bylo možné nejdřív až za sedm dní nebo nějak podobně...??
...spousta galeristů tu nahraje nějaké fotografie a během chvilky nebo když jim někdo špatně ohodnotí nebo okomentuje fotografii,tak ji smažou...na hodně serverech to tak platí...tak se chci zeptat jestli by tohle nešlo nastavit i tady...možná by se přece jen zvedla kvalita fotografií a každý by si rozmyslel,zda fotku uploaduje či ne...

...díky za odpověď...
Cejpatka (220)|8.8.2012 23:16
Ohledně prohlížení v mobilu s Androidem, tak mně to funguje v Opeře, ale klasická Opera Mobile (ne Opera Mini, tu nemám...). Defaultní prohlížeč (Android 2.3) zobrazí opravdu jen prázdnou bílou stránku. U Androidu 4.0 je to už v pořádku i v defaultním browseru.
Karel Polívka (315)|8.8.2012 23:25
[QUOTE=Pavel Olivík;14643]...taková technická otázka...

...chci se zeptat jestli by bylo možné když někdo nahraje novou fotografii,tak její smazání by bylo možné nejdřív až za sedm dní nebo nějak podobně...??
...spousta galeristů tu nahraje nějaké fotografie a během chvilky nebo když jim někdo špatně ohodnotí nebo okomentuje fotografii,tak ji smažou...na hodně serverech to tak platí...tak se chci zeptat jestli by tohle nešlo nastavit i tady...možná by se přece jen zvedla kvalita fotografií a každý by si rozmyslel,zda fotku uploaduje či ne...

...díky za odpověď...[/QUOTE]
Bez programových úprav něco takového momentálně nastavit nejde.
Rellik (1136)|11.8.2012 17:26
Už mě celkem začíná vadit to posílání hromad fotek nováčky v jednom dni (hodině). Do teď sem to tak nějak přehlížel, ale poslední dobou je to tu jak na fejsbůku nebo rajčeti... Nešlo by do pravidel fotogalerie přidat něco o tom, že každý může za den poslat třeba jen maximálně 3-5 fotek s tím, že když nahraje víc bude mít třeba na 3 dny znemožněno poslání dalších fotek? Myslím, že tak by to šlo vyřešit ne?
Pavel Olivík (160)|11.8.2012 17:34
...už jsem se ptal a bohužel jsem dostal negativní odpověď...prý to není možné...bohužel tato galerie tímto dost trpí a celková kvalita fotografií jde do kytek...

...takový příklad je,že někdo nahodí velmi podařený snímek a pak nějaký nováček nahodí třeba dvacet cvaků a ta jedna fotografie se prostě ztratí...bohužel dokud se s tím nic neudělá,tak tu bude pořád spousta fotografií,které by se nedaly prezentovat ani na Facebooku...hodně to sráží kvalitu galerie,ale jak vidíme,tak to nikomu nevadí...
Hupp (225)|11.8.2012 17:41
To by pak nešlo vydat zprávu: "Ve fotogalerii je již 133333 fotek" :-) Ale vážně, tohle už se tady řešilo, s tím, že současná verze sw to neumožňuje :-(
Tak by podle mě ale stálo za to, kdyby tady bylo alespoň nějaké doporučení, kterého by si každý nováček všiml, protože podle mě to od nováčků určitě není záměr, i když nevím.. pamatuju si, když jsem sem dal jedinou první fotku, byl jsem téměř netrpělivej, ale vysypat sem kdeco, to mě teda nenapadlo. Podle mého názoru je neomezený upload největší chyba zdejší galerie, dostane se sem pak kdejaká haluz. A to je škoda. David H.
Rellik (1136)|11.8.2012 17:55
[QUOTE=Pavel Olivík;14694]...už jsem se ptal a bohužel jsem dostal negativní odpověď...prý to není možné...[/QUOTE] Já nemyslel omezit upload jako takový, ale je tu souhrn pravidel, v kterých by to mohlo být zaneseno a každý při registraci s pravidly musí souhlasit. Pokud to poruší, tak by měl ten "ban" v uploadu fotek na určitý počet dnů. Což už by snad neměl být takový problém...

Konkrétně bych změnil odstaveček:
5.5 - Frekvence přidávání nových fotografií není omezena.

Tady je právě ta chyba. kdyby tam byl uveden nějaký denní limit, tak by to bylo lepší...