Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D3200 vs Canon 1200D (zrcadlovka do 10 tis)

rousini (738)|3.2.2015 11:24
[QUOTE=Bob008;36515]Ještě k těm objektivům - když máte třeba Sigmy 19, 30 a 60, který používáte nejčastěji a co s kterým nejvíce fotíte? Nosíte u sebe pořád všechny? Když pak uvidíte na ulici nebo v přírodě něco zajímavého, začnete měnit objektiv a doufáte že to stihnete než subjekt zmizí?[/QUOTE]

Cokoliv se dá vyfotit čímkoliv. Problém delších skel je, že se tam nemusí vměstnat celý obsah a širokých skel, že je obsah na snímku malý. Pokud fotíš krajinu a na 200m vyleze z lesa zvěř, tak nestihneš přehodit. Pokud fotíš sport, tak už seš od děje na připravené vzdálenosti. Tudíž nějaké % záběrů by zoom vyřešil, ale jde o to jestli ošéfoval. Dlouhý ohnisko, krátký čas, mizerná světelnost, blbá kresba = sice vyfoceno, ale možná to skončí v koši.
Komo (840)|3.2.2015 11:31
Ja sa tiež prispôsobím objektívu. Prehadzujem minimálne.Dlhé ohniska nepoužívam. Väčšinou je to tak,že si zoberiem len jeden objektív. Ja používam najčastejšie Sigmu 19(APSC). Má širší uhol záberu. U 30 sa.dá zasa lepšie pracovať s HO.
Bob008 (53)|3.2.2015 15:34
Hmm, přijde mi to oproti použití zoomu dost omezující...Půjdu třeba na dovolené do historického centra města, budu chtít fotit zajímavé budovy, můžu potřebovat co nejširokoúhlejší ohnisko (nemusí se dát jít mezi budovama tak daleko aby se tam objekt vešel s delším ohniskem), pak uvidím nějaké zajímavé zvíře, turistu nebo žebráka, ale nebudu chtít jít až k němu ať ho nevyplaším...Pak zase uvidím něco v dálce.. Se zoomem (seťákem) mi to přijde za cenu mírně horšího obrazu dost zjednodušené focení oproti stálému ohnisku... Když někdo fotí jen portréty, jen sport nebo jen zvířata v ZOO tak to má se stálým ohniskem jednodušší :)
Milan Šurkala (3381)|3.2.2015 16:10
Tak ono samozřejmě záleží na tom, co fotíš. Střídám zoom a pevné sklo podle situace. Ve městě tak většinou mám nasazený 18-55mm seťák a pancake nasadím, až když potřebuji něco s malou hloubkou ostrosti (nebo v noci). S tím pak fotím do doby, než se vyskytne něco, kde ta 30ka už opravdu nejde použít. Poslední dobou to řeším ale ještě jinak. Na NX11 mám nasazenou 30/2 (nebo nějakou starou světelnou 50ku) a na širší nebo naopak delší ohniska využívám Sony RX100, který mám někde po ruce, telezoom využívám spíše výjimečně. Samsung NX11 jsem si kupoval i kvůli tomu, že ta 18-55mm je velmi dobrý seťák, kde proti pevným objektivům nehrozí výrazněji "horší obraz" (lépe řečeno ne v takové míře, jak je u seťáků běžné - narovnání zkreslení je hračka a aberace má takový charakter, že se dá bez větších problémů odstranit k takřka nepoznání).
Bob008 (53)|17.2.2015 15:22
Tak balónek na foukání/čištění už dorazil, nesmrdí a je na pohmat příjemně sametový, i když je z černé gumy :-) Když si člověk pár centů připlatí a koupí něco co má na sobě nějakou značku tak je to většinou OK, oproti úplně neznačkovým věcem které jsou v kvalitě rizikovější... Koupil jsem to jako celou čistící sadu.

Akorát mi poslali tenhle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
místo tohoto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
takže to má dost krátkou trubičku.... :-(

Která sluneční clona z těchto dvou je lepší na seťák Oly 40-150mm?
Stačí tahle vykrajovaná:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo je lepší připilatit za celou?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Není to z toho moc vidět, ale zdá se mi jako by se ta první šroubovala na závit pro filtr, kdežto ta druhá nasadila zvenku...
Milan Šurkala (3381)|17.2.2015 15:33
Pokud jde o clonu, vykrajovaná je ve tvém případě k ničemu. 40-150mm objektiv není širokáč, aby potřeboval vykrojení. Ta vykrajovaná dává smysl pro 14-150mm, který pokrývá široký úhel záběru.
Bob008 (53)|17.2.2015 17:48
Aha, takže ta plná dlouhá clona bude lepší. Je jedno jestli se šroubuje do závitu pro filtry nebo nasazuje zvenku?
Pavel Matějka (394)|17.2.2015 18:19
Sluneční clony mají obvykle bajonet, aby nezabíraly místo filtrům.
Bob008 (53)|17.2.2015 23:25
Bajonet to má asi jiný než Canon, že? Na 58mm Canon objektivy je toho příslušenství spousta...