Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Čeština pro Panasonic Lumix DMC-TZ7 ?

losos (4)|9.9.2009 12:09
Podařilo se mi koupit tento fotoaparát s Menu bez českého jazyka.
Existuje nějaká možnost, jak do něj češtinu nahrát ?
Umí někdo poradit ? Díky předem za případnou pomoc...
Milan Šurkala (3381)|9.9.2009 13:10
Zkusil bych update firmwaru, to by možná mohlo pomoci. Stáhnout ideálně ze stránek českého zastoupení Panasonicu. Kdes to kupoval, že to nemá češtinu?
losos (4)|10.9.2009 10:00
[quote=Milan Šurkala;3650]Zkusil bych update firmwaru, to by možná mohlo pomoci. Stáhnout ideálně ze stránek českého zastoupení Panasonicu. Kdes to kupoval, že to nemá češtinu?[/quote]

Koupil jsem to na internetu v Německém obchodě (asi o 850,- Kč levnější, než jinde), mluvil jsem s nimi, nabídli mi, že to mohu vrátit a prý tam nejde nové firmware nahrát (prý ani v servisu), tak proto jsem se zeptal zde, doufaje, že někdo bude umět poradit něco konktétního - potřeboval bych nějakou adresu se softem, případně i nějaký postup, jak to udělat...
Trochu se vyznám v satelitních přijímačích (a jejich upgrade), ale ve fotoaparátech jsem nováček...
Vracet to nemíním, raději budu bez češtiny, než připlatit těch 850 jinde...
Díky předem za případnou pomoc...

P.S. - dostal jsem k tomu (e-mailem) dva návody v češtině, mám je uložené v PC, má to mnoho stran, zájemcům mohu poslat...
Ještě jsem to celé neprobádal, takže ani nevím, jestli tam o upgrade něco je, či nikoliv. Až to celé projdu (přes 200 stran), tak se ozvu zase...
Filcka (300)|10.9.2009 20:28
Bez češtiny se v pohodě obejdeš. Taky mam menu ve foťáku bez češtiny a žiju.:p
losos (4)|11.9.2009 12:34
[quote=Filcka;3654]Bez češtiny se v pohodě obejdeš. Taky mam menu ve foťáku bez češtiny a žiju.:p[/quote]
Jojo, budu muset, prošel jsem ten český návod, je tam jen zmínka o čísle firmware : Ver. 1.0 a víc nic tam o tom není - ani o případné změně - vůbec nic.
Třeba se časem nějaká možnost objeví - když ne, přežiji to také... - jsem na to za ta léta používání různých strojů zvyklý. Prostě - žádný velký problém.

P.S. - jinak je to fantastický stroj, mohu doporučit...
thrakath (2)|17.6.2010 18:45
Ona tam ta cestina vlastne je :) ale neni videt, je v seznamu jazyku v servisnim menu. Da se i nastavit, ale po vypnuti se zase nastavi vychozi jazyk. Jedina moznost je nechat fotoaparat permanentne v servisnim rezimu, to pak zustane napevno.
HaitlD (1)|3.7.2010 17:38
[quote=thrakath;6202]Ona tam ta cestina vlastne je :) ale neni videt, je v seznamu jazyku v servisnim menu. Da se i nastavit, ale po vypnuti se zase nastavi vychozi jazyk. Jedina moznost je nechat fotoaparat permanentne v servisnim rezimu, to pak zustane napevno.[/quote]

Kde najdu to servisní menu?
thrakath (2)|5.7.2010 17:25
[quote=HaitlD;6384]Kde najdu to servisní menu?[/quote]

http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=336408