Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Hodnocení fotogalerie

Karel Polívka (315)|23.4.2013 22:14
Taková funkce je k dispozici: Možnosti fotky -> Upozornit moderátora
Helmuth fon Bukwicz (33)|23.4.2013 22:29
Otázkou je,jestli to moderátora upozorní.Jako když mačkáte zvonek a dotyčnýmu je to šumák,že na něho kvůli něčemu zvoníte.Nic ve zlým,ale asi víte,proč a kvůli čemu tahle debata je.Uděláte s tím něco?Nebo spíš,chtěl by jste s tím něco dělat?Považujete takové věci za zcela normální,nebo je Vám to jedno?Nebo v tom nevidíte nic tak hroznýho?Víte,občas tady taky koukám na fotky se svým klukem.To mu mám jako vysvětlovat,že je to normální,v pohodě,že to tu paní vůbec nebolí,že tohle je umění a takhle fotí opravdoví fotografové a že jim za to ten strejda fotograf dává moc dobrý bombónky?Pane Polívko,opravdu nic ve zlým,ale tohle může projít jen zde.Jinde by ho s tímto admin vypráskal.
Karel Polívka (315)|23.4.2013 22:54
Tomu, komu má upozornění přijít, tomu to přijde. Zda bude nebo kdy bude na základě nějaké zprávy následovat nějaká reakce, to je už věc druhá. Symbio vznesl požadavek na novou funkci, mojí reakcí je, že daná funkce se tu dávno nachází.
Symbio (53)|24.4.2013 07:18
Je pravda ze v moznostiach fotky som nehladal, pretoze pri diskusii to je explicitne ako ikona. Nevadi, ked uz viem, budem to pouzivat.
Hupp (225)|4.5.2013 14:15
Vážení a milí, dokud zde budou fotky tohoto typu xxx, tak sem já osobně nic nahrávat nebudu. Jsou zde pravidla galerie, která jsou porušována. Proč tedy vlastně jsou? Já nebudu vystavovat svoje fotky vedle těchto výblitků arogance a zla, vydávaných za umění, dokud dotyčný nebude vykázán a takové fotky nezmizí. Co je na této galerii velmi pozitivní, je fajn komunita, která jinde není. Jenže jinde by toto neprošlo ani náhodou a tato galerie je zneužívána k sobeckým zájmům vyšinutého jedince. Dalo se čekat, že dotyčný bude dál zkoušet, kam až může zajít. Dotyčnýmu se bohužel podařilo to, co chtěl, tj totálně mě znechutit, a ted' aby už se člověk bál dm otevřít. A stránky s podobným obsahem pro mě doposud neexistovaly a ani existovat nebudou. Darksome pryč!!
Hupp (225)|4.5.2013 14:36
Děkuji pane Polívka, že je to pryč :-) A dobře, že to tu nebylo dlouho, díky za rychlou reakci, i za ostatní, kterým to tady není lhostejné.
Karel Polívka (315)|4.5.2013 15:09
Ano, ta nejnovější fotka tomu nasadila korunu. S ohledem na nedávnou demagogii ze strany autora v diskuzi u jedné z jeho fotek tohle nemá smysl řešit jinak, než BANem. Od této chvíle tak už nemůže do této fotogalerie přispívat.
kominor (7)|4.5.2013 16:41
Sice jsem poslední fotku dotičného autora neviděl, ale myslím, že jsem o nic nepřišel. Konečně zde nebudou ty nehorázně zvrhlé hnusy co zde tento "umělec" publikoval.
arkij (95)|4.5.2013 18:03
Díky!
Helmuth fon Bukwicz (33)|4.5.2013 21:45
Takže k tomuhle se velmi rád přidám.Ani já jsem poslední fotku toho slabomyslnýho člověka neviděl,což mě vůbec nemrzí :-)) Nicméně ať je to jak chce,chtěl bych Vám pane Polívko poděkovat,za to,že Vám tohle není nikterak lhostejný a záleží Vám na úrovni tohoto skvělého webu.Takový lidi zde opravdu nemají co dělat.Za sebe,ještě jednou děkuji.
Symbio (53)|5.5.2013 13:00
Pridavam aj moju vdaku. Nerad by som opustal toto forum, pretoze ako napisal Hupp, je tu fajn komunita a som tu rad.
jankop (1)|10.7.2013 18:33
Tak jsem snad poprvé v životě napsal svůj názor pod nějakou cizí fotku v galerii. A ejhle, fotku už v galerii nemůžu najít. To je běžná praxe, že se mažou fotky, pod který někdo napíše negativní vyjádření? Abych si nepokazil průměr? Že by admin byl takovej puritán a zařízl to pro moje nespisovný vyjadřování se mi nechce věřit.
Hezký den
Rellik (1136)|10.7.2013 20:15
jankop: Ano je to zcela normální. Taky jsem se s tím už setkal... Holt někdo nesnese kritiku, která by ho vlastně pro příště měla trochu poučit a nadále si myslí, že je to nejlepší co kdy mohlo být...
Pavel Olivík (160)|13.7.2013 09:50
...souhlasím,že editace komentářů je opravdu trochu divoká tady na galerii...nechápu důvod,proč galerista,který nahraje fotografii a třeba neunese kritiku hned fotografii smaže...pokud vím,tak by si měl za svojí fotografií stát a popřípadě nějak rozvinout komunikaci co a jak a proč...taky mne trochu hlava nebere,když si např. přečtu komentář pod fotografií a uživatel rozdává moudra co a jak a ve své galerii nemá ani jeden snímek...všude jinde je to tak,že pokud galerista nemá nahranou žádnou fotografii,tak se může jen dívat...a tady by to mělo být podobné si myslím...
Rellik (1136)|13.7.2013 10:10
Jj. To by nebylo špatné.
"Nemáš tu minimálně 5 fotek? Tak nerozdávej rozumy. "
U svých fotek, že by měl těch 5 by komentovat mohl... Nicméně to bohužel asi nebude možné technicky.
Pavel Olivík (160)|13.7.2013 10:32
...asi ne Dušane...je to jen taková úvaha...ale třeba se někdy v budoucnu dočkáme...ono se všechno přece vyvíjí dopředu...
Pavel Olivík (160)|8.8.2013 10:27
...poslední dobou jsem tu moc nebyl...co ale vidím na hlavní stránce fotogalerie,tak z toho je mně opravdu zle...pokud vím tak do galerie se mají vkládat opravdu povedené fotografie,u kterých se máme zastavit a popřípadě rozvinout diskusi,co se nám líbí-nelíbí plus co by jsme zlepšili...ale některé pokusy přehnané postprocessem jsou fakt šílené...kdysi jsem tady chodil rád,jelikož jsem věděl,že tady bude spousta pěkných fotografií,u kterých se rád zastavím a napíšu nějaký komentář...je mně jasné,že je lepší dát nějaký bodík a jít na další snímek,ale to nás bohužel nikam neposune...chybí mně tu ta kvalita,co tu byla před pár měsíci a hodně nějaká konverzace...

...ale asi to tak je...bude to vývoj téhle doby...

...tak raději lidi foťte a nesoftěte tak ty krajinky,lidi a kdo ví co ještě...sám vím jak je těžké udělat dobrou fotografii,která se bude líbit každému...tohle jsem chtěl asi napsat...tak doufám,že se to nikoho nedotkne...

...hezký den...
Neuge (12)|8.8.2013 11:25
Jelikož jsem tu poměrně krátce, nemohu se vyjádřit k sestupné tendenci kvality fotografií, ale rád se vyjádřím k tvému příspěvku.

Vše je dáno složením uživatelů. Mě se zdá, že více než 15 aktivních lidí tu nebude, což je bída, na stranu druhou mě třeba právě názor některých z nich zajímá.

Já sám rád přispěji, na komentování však musím mít náladu a musí se mi fotka líbit. Do něčeho konstruktivního se pustím jen zřídka. Není to vždy jen přístupem, ale i povahou lidí. Já se přiznám, že jsem radši, když mlčím a ostatní mě imaginárně "poplácají po zádech". Aktivně tu komentuje tak asi pět lidí, což se dá opravdu přirovnat spíše k lokálnímu spolku přátel fotografie, než ke galerii jednoho z těch větších webů (který ale skomírá stejně jako jeho galerie). Negativně nekomentuji už vůbec, ačkoliv kandidátů by se našlo hodně. Ze zkušeností osobních, ze zkušeností z jiných fór, ze zkušeností mimo fotografii a ze zkušeností s mým vzorcem chování vím, že v mnoha případech odpovědí na kritiku je kritika, že z nevinného poukázání se může stát mnoho zbytečných věcí, a že bych si, s přihlédnutím k množství aktivních členů, mohl velmi rychle vydobýt pověst přehnaně aktivního hnidopicha. :D

K hodnocení fotek, těžko říci, co všechno tím posprocessem máš na mysli. Přiznám se, bez urážky, že momentálně se mi výraznějším způsobem nelíbí fotografie od uživatele Bubima. Pokud máš na mysli i něco dalšího, u ničeho jsem se, vzhledem k celkové kvalitě fotek tady, až tak nepozastavil, ale zmiňuješ i portréty a krajinky, takže toho bude asi víc. Já jsem velkým zastáncem postprocessu, který může zachránit i naprosto zmrvený fotky, a že by to tu ještě někdo v jakémkoliv směru nějak výrazně přeháněl, to jsem si nevšiml. Když tak projíždím tvou galerii, taky mi nepřijdeš jako člověk, který by byl zastáncem 100% přirozených fotek bez úprav, takže zřejmě půjde jen o rozdíl v jejich vnímání. :)

Snaha o zvednutí kvality je určitě chvályhodná, ale chtělo by to něco razantního. A popravdě mě nenapadá, jak přilákat lidi do, pardon, polomrtvého fóra/galerie.

S pozdravem
T.N.
Dan7 (411)|8.8.2013 23:32
Rád jsem si přečetl Pavle a Tome vaše postřehy. Za takové podnětné připomínky se snad nikdo rozčilovat nebude. Třeba by forum potřebovalo nějakého hnidopicha :). No radši to nebudeme zkoušet.
Ono na kvalitnějších fotogaleriích jsou sice mnohem tvrdší komentáře, ale mně se to moc nelíbí. Kolikrát nejsou moc objektivní a zbytečně někoho odradí. Například nějaká skupina většinou profi fotografů kritizuje fotku nováčka stylem "to se nepovedlo" "smaž to" atd. Mezi sebou kritiky většinou nejsou schopní, ale místo nějakých rad začátečníka hned roztrhají. Chce to spíš povzbudit, radit a vyměňovat si názory. Pokud o to stojí.
Kolikrát to připomíná i toto :):
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=27799

Je fakt, že někomu prostě není pomoci a fotografovat se nenaučí i přes drahou techniku.
aarden suliven (5)|9.8.2013 06:55
[QUOTE=Karel Polívka;9860]Aktuální stav:

1. Zjednodušil jsem layout stránky s fotkou - hodnocení je lépe vidět.

2. Hodnocení fotek už není nadále anonymní.

K oběma bodům je podrobnější info zde: https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/191-zmeny-v-nastaveni-fotogalerie#9857


3. Umožnit hodnotit pouze s napsáním komentáře

Námi používaný software, na němž je fotogalerie Digimanie postavená (PhotoPost vBGallery), neobsahuje funkci, aby bylo hodnocení fotky možné jen společně s napsáním komentáře. Napadá mě sice způsob, jak by toho snad šlo docílit, ale nemám to prozkoumané a nebyla by to práce na chvíli. Naše společnost tento software nevyvíjí, nikdo z našich vývojářů jej nezná a podobné úpravy jsou na mě (vyjma přihlašování, to je práce našich programátorů, aby bylo možné se přihlašovat se stejnými údaji jako do našich magazínů, které běží na našem vlastním softwaru), přičemž nejsem programátor a času nemám zrovna nazbyt. Jde tedy o návrh na úpravu do budoucna.


4. Hodnocení pomocí více hvězdiček (ať už -5 až 5, nebo 1 až 10)

Zde platí to samé co v předchozím bodě. Stávající engine galerie něco takového defaultně neumožňuje, takže v tuto chvíli je to návrh na úpravu do budoucna.[/QUOTE]

Ad 2. : Ale kdeže. :-)
Co uživatel syrny?
Celkem fotografií: 0
Celkem komentářů: 0

Ale bez výčitek rozdává hvězdy, osobně jsem dostal, a to vím že nejsem sám. Je tohle normální? Co si o takovém hodnocení mám myslet? A kolik takových je?
Takže -> hodnocení je anonymní, a ne že ne. :-(
MonterreyGP (1)|28.8.2013 13:03
Názory v galerii psát jedině kladné, maximálně neutrální. Hodnocení dávat 5* = výborný, nebo 4* = má to drobné muchy. Průměr, stejně jako totální odpad (obojí představuje dobrou polovinu obsahu), se nehodnotí.
Zrušením anonymity se změnilo, že logicky upadá aktivní účast a zůstává akorát pasivní účast...:(
David H (225)|14.3.2015 23:05
Jak zde napsal dkas, když toto vlákno v roce 2008 zakládal:
Lidi, zkuste každou fotku, kterou budete prohlížet, ohodnotit, ať to má nějaký kouzlo :) Zabere to jen o malinko delší dobu a nebojte se být kritičtí :evil
Werny (2)|9.10.2015 21:31
druhej muj výblitek, abych mohl hvězdičkovat fotky....neboť je to v nových pravidlech....mno stejně jsem je dával jen sporadicky, bo jsem jedinec lenivý .... ale štve mě , že teď nemůžu hehehehh
Warior (4)|31.5.2016 11:41
Admine- máš pravdu, ale já zažil na jiných fórech i to samé, ale také spoustu kluků, kteří uměli a dokázali nováčkovi dobře poradit. Vždycky se najde nějaká ta pomyslná veš v kožiše, vždy se najde někdo kdo to kazí a dělá neplechu. Spíše bych se přimlouval za výzvu všem k tomu aby se v hodnocení spíše ubírali ke skutečnému ŘEMESLU tedy poctivé foto a ne výlevům citů. Zkusme společně nějak vymyslet jak motivovat lidi k zamyšlení nad fotografií a jak by mohla být lepší. partnerka například velmi postrádá takových dobrých "fotootců", kteří by k fotce objektivně řekli co, jak a proč jak po kompoziční stránce, tak po technické stránce. Zkrátka objektivní nestranné, hodnocení, nepřehlížející chyby a ne jak správně píšeš - citové výlevy. Děkuji. Vláďa alias Warior :-)
Symbio (53)|2.6.2016 15:56
Na jednom foto serveri je specialna rubrika pre "kritiku", kde po vlozeni fotky sa k nej moze vyjadrit sice kazdy, ale pozaduje sa kritika a navrhy na zlepsenie. A stane sa ze kritizujuci je skritizovany, pripade navrhy su dalsim prispievatelom kriticky zhodnotene. Cize ak si tam dam fotku, tak cakam odborny komentar. Cize trocha lepsie ako na jednej mojej fotke
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=43481
kde som zo zaciatku nechapal co vlastne Mirek V. chce povedat.
Tak isto v tom vlakne prispevok a farebnom posune je velmi dobry - kratky a jasny.
Mireczech (2)|5.6.2016 22:08
Já se také stále učím a jsem rád za příspěvky od mistrů, přesto bych rád alespoň někdy vyjádřil své laické pocity, když mě něco zaujme nebo se zalíbí. Bohužel mě nenapadá, jak zabránit příspěvkům, které se objevují kolem p.Bubimy. Mně se také nelíbí všechna jeho tvorba, ale nelze mu upřít jeho snahu a tvrdohlavost. A občas se mu opravdu něco povede. Ale i tak si myslím, že to není důvodem používat vulgarity a jiné nadávky. Je mi z toho smutno ...