Podvodní foťák s F6.6... že to ty výrobce pořád baví :-(.
Odpovědět0 2
Pevne (si) veria, ze v rozmydleni kvoli vysokemu ISO si tu difrakciu nikto nevsimne ;) :D
Odpovědět2 2
Když je realita taková, že s některými telefony se lze i potápět, takřka vždy mají světelnost objektivu kolem F2.0 (často i kolem F1.7), tak fakt nechápu, k jakému účelu byl tento kompakt stvořen.
Není mi ovšem jasné, jak funguje dotykový displej ve vodě. Nicméně některé telefony (snad) ještě mají tlačítkovou spoušť, kterou se spouští fotoaparát, ostří a pořizuje fotka.
Odpovědět0 0
K focení se občas používají také zvuková tlačítka (zoomuje se pak jen na displeji), ale nevím, jak moc to který Android má (na iPhonu mám díky tomu hned dvě HW tlačítka a jedno softwarové).
Odpovědět1 1
Existuju dva druhy dotykovych displejov. Prvy je klasicky (dnes najviac pouizvany) kapacitny, ten funguje tak ze detekuje parazitnu kapacitu voci nejakemu elektricky vodivemu predmetu pri displeji. Preto sa tazko ovlada v rukaviciach, lebo rukavice su obvykle nevodive. Ale existuju specialne rukavice, presivane striebornou nitou (ako z rozpravky :) ) ktore su vdaka tomu vodive a kapacitne displeje na ne preto reaguju. Samozrejme pod vodou obvykle nefunguju, lebo normalna voda je vodiva a posobi na ne tak ako keby sa clovek naraz dotykal celej plochy displeja. Ale v destilovanej vode by pekne fungovali, lebo ta je izolant :)
Druhy typ displejov su tzv. odporove displeje, ktore sa casto pouzivali hlavne v minulosti. Su zalozene na zmene odporu specialnej vrstvy displeja pri zmene tlaku, takze mozno s nimi pracovat aj s nevodivymi predmetmi (rukavice, stylus z umelej hmoty a pod.). Tym je preto jedno ci su na vzduchu alebo v ((ne)destilovanej) vode. Ale zase by im mohol vadit ponor do vecsich hlbok kde je uz celkovy tlak velky a mohli by to vyhodnotit a dotyk po celej ploche displeja.
Odpovědět1 1
No právě... pod vodou je možné foťák v telefonu ovládat jen HW tlačítky. Telefon s odporovým displejem už dnes nikdo nedělá. Ani s jedním typem nemám dobré zkušenosti, ale to se může typ od typu telefonu dost měnit. Brácha měl nějakou starší Nokii s odporovým displejem a to bylo fakt šílený, vůbec jsem nechápal, jak to mohl používat... Aby to reagovalo, tak tam člověk skoro musel vytlačit díru :-).
Na druhou stranu já mám Nokii s kapacitním displejem a kdykoliv mi na to ukápne pouhá kapka vody, ovládání je úplně mimo a dokud to nevytřu úplně do sucha, mám v podstatě smůlu - takže taky docela vopruz.
Odpovědět0 0
Tak to bol potom asi dost nepodareny odporovy displej. My sme tiez kedysi mali mobil s odporovym displejom, a tam stacilo zlahka tuknut nechtom a displej zareagoval.
Ale je pravda, ze ked si clovek zvykne na kapacitny "iba" dotyk, tak odporovy "tlak" mu pride velmi ... neprakticky a nekomfortny :)
Odpovědět1 0
Jen takový dodatek. Kodak AZ1000 může natáčet max. ve 4K 30p, nikoli jen ve Full HD. :-)
Odpovědět0 0
Ano, pravda. Díky za upozornění, opraveno.
Odpovědět0 0