Už se konečně vykašlete na video a snažte se o nejdokonalejší fotky,video nechte kamerám!
Odpovědět1 2
Kdo by s sebou chtěl tahat foťák a kameru, když obojí zvládne jeden přístroj? A vzhledem ke snímači a optice i lépe?
Odpovědět2 1
A když chce někdo jenom fotografovat, nenatáčet foťákem video? Jako možná pan Celestýn ;-).
Odpovědět0 0
Tak funkci videa nemusí používat. Nikdo ho k tomu přeci nenutí.
Odpovědět0 0
No, pak mu může být jedno, jestli někdo bude tahat i kameru spolu s foťákem, pokud bude foťák jenom pořizovat fotky ;-). Navíc video může pořizovat - v omezené míře - i telefon, který (skoro) každý nosíme vždy.
Kvalitu foto výstupu z foťáku je jinak stále kam posouvat - viz třeba elektronický ND filtr v OPF snímači - tedy zatím to má jenom Panasonic, nikdo jiný a kdy to ta společnost nasadí do foťáků je ve hvězdách. To možná umožní nestarat se o ISO 1 až 99 - čili o omezení zdola a omezení shora je také stále zásadní, zvláště pak, pokud se nejedná např. o 12 Mpx Full-frame apod., ale o snímače s významně větší pixelovou hustotou, tak obvykle takový "magický" výstup ve vysokých citlivostech neposkytují. Takže v tomto a v mnoha dalších vlastnostech je rozhodně kam se posouvat.
Odpovědět0 0
Chápu, že co vypadne z Panasonicu, to budeš povinně fanaticky obhajovat, ale opravdu ti "elektronický filtr" přijde lepší, než povedená optika nebo lepší snímač? Nevidím to jako přínos oproti nastavení citlivosti, ve skutečnosti to bude nejspíš podobný systém, jen nazvaný jinak.
Odpovědět0 0
Nevím, jakou to bude mít vlastnost, jenom odhaduji. Vycházím z toho, že když to nazvali ND filtrem, že by to mohlo mít nějaké vlastnosti klasického ND filtru.
Nastavení ISO citlivosti je něco jiného a má svá zcela zjevná omezení. Právě proto se před objektiv či za objektiv (do objektivu) vkládá ND filtr - protože ani nejnižší možné nastavení ISO citlivosti nám neumožní fotografovat něco tak, jak bychom chtěli. Pokud něco takového umožní již funkcionalita snímače bez použití (optických) ND filtrů, bude to snad slušná výhoda, ne?
Odpovědět0 0
Pořád je to "jen" trapná elektronika, nic více. Fyzický ND filtr má smysl, ale jak jde o hrátky s elektronikou, je to vždycky jen šidítko.
Odpovědět0 0
Cisto prakticka otazka:
Aky je principialny rozdiel medzi tym ak pouzijem ISO 100 + ND filter co mi pusti iba stvrtinu svetla, alebo specialny snimac (napr. ten OPF) umoznujuci nativne ist az na ISO 25 a bez fyzickeho ND filtra ?
Co bude z druhej moznosti robit to siditko pricom z tej prvej nie ?
Odpovědět0 1
Nastavení elektroniky má vždycky vliv na zisk signálu, takže proto dávám přednost čisté optice.
Odpovědět0 0
Tak o to lepší by to mohlo být, ne? Nebude ISO 100 + ND šumět více než ISO 25?
Odpovědět0 0