Magické fotografie skalních útvarů z Itálie jsou jako z jiného světa
2.10.2017, Kateřina Hoferková, aktualita
I když se fotografované místo nachází na Zemi, může fotografie působit jako snímek z jiného světa. Tak je tomu i u série, kterou vytvořil Kilian Schönberger a která zachycuje zvláštní skalní útvary v Itálii.
Německý fotograf jménem Kilian Schönberger, který fotografuje propracované snímky přírody či architektury, se rozhodl vytvořit sérii fotografií zachycující zajímavě geologické útvary. Ty je možné najít v severní Itálii, a to konkrétně v Jižním Tyrolsku. Netradiční skály jsou jen dílem přírody a vznikly působením eroze, vypadají však jako z jiného světa.
Podle Kiliana Schönbergera jsou tyto skalní pyramidy jedním z nejpodivnějších krajinných prvků v Alpách, zaujaly ho už v devadesátých letech, kdy byl v Jižním Tyrolsku na dovolené s rodiči. Jak dokazují i výsledné snímky, nejmagičtější jsou tyto útvary v mlhavých podmínkách. Fotograf jako správný krajinář strávil u tohoto přírodního úkazu několik hodin, protože měl za cíl zachytit, jak se mění barvy a osvětlení celé scény v časovém intervalu od prvních slunečních paprsků až do poledne.
Fotograf vysvětlil i to, jak netradiční pyramidy vznikají. Může za to působení vody na horninu. Balvan, který je možné vidět na vrcholcích, působí jako deštník, takže sloup pod ním zůstane uchráněn, ale materiál okolo odnáší voda. Ani tento útvar však nevydrží napořád. Jakmile je podstavec příliš nestabilní a náklad neunese, sloup se zhroutí. Zbytek sloupu s sebou postupně vezmou další přívaly vody.
Zdroj: petapixel.com, instagram.com