Za tu cenu S a R moc lidí neuchvátí, neb vadí kontrast.ostření, aparáty nemohou v tomto konkurovat Sony a Canonu. Jde o profi třídu, tedy zvládnout vše včetně sportu. Dfd kontrast na snímači 4/3 pro hobby focení nevadí, ale na ff profi tělech výrazně ano. Tak proto ten posun novým tělem směrem k hobby třídě. No Canon tam má RP, Sony starší sedmičky, Nikon už také. Vše tedy rozhodne cena.
Odpovědět0 0
Panasonic vysvětluje absenci detektorů fázového ostření jakožto přípravu pro OPF snímače, neboť tyto budou nekompatibilní s přítomností fázových detektorů.
Je tu tak jen jeden problém: A to sice ten, že Panasonic stále OPF snímače ve fotoaparátech nepoužívá a pokud se tedy odvolává na výše uvedenou vlastnost, tak nastal nejvyšší čas je "vybalit".
Odpovědět0 0
Absence fázového ostření je dnes handicap ale S5 má ambice oslovit filmo- a videotvůrce, kde se s cine - objektivy ostří ručně. Pana umí poměrně unikátní anamorický mód, má dobrý zvuk díky Netflix autorizaci, špičkový videokodek a tradici s m3/4 GH5. Nabídka nativních skel je slabší, chystají 8 kousků a snad naskočí nabídka od Sigmy. V září s PANA S5, SONY A5, NIKONEM Z5 a CANON R6 tu bude na poli entry level FF dost těsno!
Odpovědět0 0
"Přiznejme se, že pokud Lumixy S používáte především k natáčení videa, je výdrž dosti slabá i u kapacitnější varianty, natož u té menší."
To je bohužel daň za to, že někdo používá přístroj k účelu, k jakému původně nebyl stvořen. Video tvůrce tedy ještě musí do baťůžku přidat několik náhradních baterií anebo pořádnou powerbanku, eventuálně malou kompaktní elektrárničku.
Fotograf nic z výše uvedeného nepotřebuje (alespoň pokud nebude "cvakat" jak o závod).
Odpovědět0 1