Nikon Coolpix P510: lovec rekordů
Nikon opět přišel s rekordmanem ve své kategorii a jeho nový ultrazoom Coolpix P510 disponuje neuvěřitelným 42× optickým zoomem a jako první pokořil hranici 1000mm ohniska. Pojďte se spolu s námi podívat, jak tento přístroj vlastně fotí.
Kapitoly článku:
Noční scéna
K nočnímu focení nabízí Nikon Coolpix P510 sice maximálně jen 8sekundovou expozici, pro běžné požadavky to ale postačí. Autofokus sice umí zazlobit, ale s trochou snahy se dá přemluvit ke spolupráci.
Snímek je překvapivě detailní, dokonce ani tráva se nepatlá. Míra šumu je přijatelná. Dále se podíváme na výřezy z jiného snímku při různých citlivostech.
ISO 100
Citlivost ISO 100 dává překvapivě detailní a nerozmazaný obraz. Černá by mohla být trochu černější, ale jinak velmi dobrá práce.
ISO 200
Rovněž citlivost ISO 200 je na tom vcelku dobře, šum je poměrně pravidelný, jen lehce narušuje ostrost.
ISO 400
Citlivost ISO 400 začíná postrádat barvy, ale výsledek je i nadále použitelný.
ISO 800
ISO 800 začíná třepit linie, jasový šum roste, výrazné detaily ale zůstávají i nadále dostatečně patrné.
ISO 1600
S další citlivostí se už připravte na výraznou ztrátu barev a velmi silný jasový šum.
ISO 3200
ISO 2500 (multiexpozice)
Citlivost ISO 3200 je hodně problematická, jasový šum je velmi silný. Multiexpozice snižuje šum, ale také hodně vyhlazuje kresbu. Každopádně na 16MPx čip to není špatný počin.
ISO 6400
Nejvyšší citlivost ISO 6400 je ale k ničemu, barevných fleků je zde více než dost, kresba je nevýrazná, šedivá a zašuměná.
Standardní scéna
Nesmí chybět dva standardní snímky.
Nebyla využita technologie Active D-Lighting, takže musíte počítat se silnými přepaly. Snímek je překvapivě detailní, kresba se nikde výrazně nerozmývá, což chválím.
Na tomto snímku je už patlání obrazu velmi výrazné, tráva se znatelně slévá dohromady.