Německo má velmi přísné zákony ohledně copyrightu i soukromí. Nyní došlo k takové situaci, že soud nařídil muži, aby smazal veškeré intimní fotky své bývalé přítelkyně poté, co se rozpadl jejich vztah. Už na ně nemá nárok.
Když necháme stranou citlivost uvedených fotografií a zamyslíme se nad jádrem celého případu, tak s podobnou logikou by bývalí manželé měli smazat všechny společné fotografie? A co fotografie dětí, které byly svěřeny do péče jednoho z rodičů?
Tohle mi nepřijde jako nějaký škodlivý precedens. Citlivost fotografií nemůžete nechat stranou.
Partneři spolu sdílí intimitu. Pokud se vztah rozpadne, intimita už není sdílena a tím pádem na ni nemáme nárok a to ani zpětně.
To, že vlezu do koupelny bývalé manželky v jejím novém domě a pozoruju ji nelze omluvit tím, že jsme spolu dřív spali a "všechno už jsem viděl". Dřív jsem měl od ní souhlas k všemu možnému, teď už ho nemám. Zakázat mi ale abych se na ni díval někde venku na veřejnosti mi nemůže - to není intimní.
Stejné je to s fotografiemi. Na intimní nemám nárok, na ty z dovolené v horách ano.
Podle mě si intimita ochranu zaslouží a to i v této formě.
No, v tom případě, by ona bývalá měla ty fotky také smazat, nebo proplatit bývalému práci stejně jako u fotek od normálního fotografa, otázka je určení ceny onoho focení ]:-. Aneb citlivost fotografií nesmí znamenat ignoraci autorských práv.
Odpovědět00
Kontext diskuze2Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.