Jejda
|
13.5.20082:28
Že to nebije do očí, je dáno tím, že lidské oko je citlivé zejména na jas a barva je až druhotná.
Odpovědět0 0
nn
|
25.4.200820:00
doufal jsem že se v článku vysvětlí graf s barevným spektrem, zajímalo by mě jak vůbec takový graf vzniknul, není mě jasné jaké veličiny jsou na osách x y nebo čeho to je část 0 až 1 a proč jsou základní barvy č. m. z. tam kde jsou, je mě jasný že v celém spektru se zvolil trojúhlelník sRGB ale proč např krajní ještě viditelná červená 700 nm má souřadnice přibližně 0,75; 0,25 tomu bych rád rozuměl.
Odpovědět0 0
nn
|
25.4.200819:46
podle mě jsou gif animave v článku moc rychlé, přímo to bliká, člověk si nestihne pořádně prohlídnout detaily změn snad s vyjímkou úpravy odstínu, tam to nevadí, ale kdyby všude časy byli aspoň dvojnásobné tak by se dalo např. lépe prohlídnout změnu histogramu fotky a jiné úpravy.
Odpovědět0 0
Matyáš Novák
|
24.4.200821:31
Ahoj,
Tiff rozhodně není nekomplrimovaný - může užít kompresi metodou LZW. Je pravda, že je to bezztrátová komprese, ale je to komprese....
Matyáš
Odpovědět0 0
No, on TIFF může použít prakticky libovolnou kompresi, tedy i ztrátovou, je to dost "gumový" formát - spíše taková obálka s proměnlivým vnitřkem - a mnoho programů má problémy s jeho "exotičtějšími" variantami.
Například IrfanView 4.10 nabízí při ukládání do TIFFu kompresi LZW (předvolená), Packbits, JPEG, ZIP a černobíle ještě Huffman RLE a CCIT Fax 3 a 4.
Odpovědět0 0
nemusí být až tak úplnou samozřejmostí, například velmi oblíbený RAW Therapee jej zatím neumí. Snad jej autor časem připrogramuje.
Zoner Photo Studio 10 Pro zase neumí (bůhvíproč) při funkci "Získat z DNG" otevření do editoru, konvertuje pouze do souboru. Přitom když se tato funkce použije jako podklad pro pseudoHDR, otevření v editoru tam je, stejně jako při "Získat z Canon RAW".
Odpovědět0 0