Aplikace Sony Touchless Shutter pro dálkové spuštění závěrky mávnutím
Aktualita Software Sony

Aplikace Sony Touchless Shutter pro dálkové spuštění závěrky mávnutím

Milan Šurkala

Milan Šurkala

Společnost Sony uvolnila nový program Touchless Shutter, který slouží k bezdrátovému spouštění závěrky mávnutím rukou. Díky tomu je možné eliminovat roztřesení dané fyzickým zmáčknutím závěrky.

Reklama

Na Sony Entertainment Network (

PlayMemories

; není jisté, zda i v ČR) se dá sehnat nová aplikace

Touchless Shutter

. Ta umožňuje dálkově ovládat fotoaparát pomocí senzoru oka na elektronickém hledáčku (ať už externím nebo interním). Funguje to jednoduše, zapnete aplikaci a mávnutím rukou před hledáčkem s očním senzorem se aktivuje závěrka. Lze takto využít i bulb režim (prvním mávnutím zapnete exponování, druhým mávnutím jej ukončíte).

Logo Sony
Logo Sony

Problémem je ale to, že se jedná o aplikaci do fotoaparátu, takže to není jen jedna položka v menu využitelná v běžných režimech, ale sama o sobě je režimem (nepřenáší tedy nastavení z PASM režimů). Podporovány jsou fotoaparáty Sony NEX-5R, NEX-6, NEX-5T, A7, A7R, A7S, A7M2, Cyber-shot HX400V, HX60V, RX100M3 a A6000.

Zdroj:

playmemoriescameraapps.com


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama