apple-si-chce-zaregistrovat-slovo-slofie
Aktualita Ostatní Apple

Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"

Milan Šurkala

Milan Šurkala

1

Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.

Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny

Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny

Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.

Reklama

Před týdnem představil Apple nové smartphony Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max. I když ty nebyly nějakou revolucí, posouvají koncept těchto telefonů opět o něco dále a nemalých změn se dočkaly fotoaparáty, kdy všechny modely dostaly navíc širokoúhlý modul s 13mm přepočtenou ohniskovou vzdáleností a přední kamerka nyní podporuje vysoce kvalitní 120 fps zpomalený záznam. A právě ten stál za vznikem nového slova, slofie.

Slofie je slow-motion selfie video, které je možné natáčet pomocí této kamerky a jeho schopnosti vtipně ukazuje reklama, kterou můžete vidět výše. Apple si chce toto slovo zaregistrovat jako trademark (ochrannou známku), aby ho jiní výrobci nemohli jen tak používat např. v názvech svých aplikací a podobně. Žádost totiž i obsahuje informaci o tom, že má jít o registraci jména např. pro stahovatelný počítačový software pro pořizování a záznam videa. V žádosti je také vidět, že za ni Apple zaplatil $400.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama