Mezi dalšími společnostmi, které získaly ocenění v letošních EISA Awards 2026-2027, je i Canon, Fujifilm a Tamron. Tyto firmy mají po dvou titulech.
V anketě EISA Awards 2026-2027 máme další společnosti na děleném 4. až 6. místě, a to ty, které si odnesly po dvou titulech. Sem patří Canon, Fujifilm a Tamron.

Canon si odnesl titul pro nejlepší cenově výhodný objektiv, kterým je model Canon RF 45mm F1.2 STM. Jde o velmi světelný standardní objektiv vhodný pro portréty s výrazným rozostřením pozadí i reportáže za špatných světelných podmínek. Navzdory opravdu hodně vysoké světelnosti je překvapivě cenově přístupný a přenosný, protože měří jen 75 mm na délku a váží 346 g.

Další ocenění získal Canon RF 20-50mm F4L IS USM PZ jako nejlepší objektiv pro foto i video. Tento hybridní zoom má motorizovaný zoomovací kroužek pro plynulé změny úhlu záběru při natáčení, konstantní světelnost F4 a jeho konstrukce potlačuje focus breathing. Nabízí stabilizaci obrazu s až 8EV účinkem a rychlé zaostřování díky systému Nano USM, který je ideálním pro vlogging Je ale vhodným i pro natáčení interiéru, kam se hodí svým širokým úhlem záběru. Celý objektiv váží 420 gramů.

Přecházíme k další společnosti a fotoaparátu Fujifilm X-E5, který získal titul nejlepšího APS-C fotoaparátu. Přináší technologie vlajkové lodě do těla ve stylu dálkoměru se 40,2MPx snímačem X-Trans CMOS 5 HR a procesorem X-Processor 5. Poprvé v této řadě nabízí mechanickou stabilizaci obrazu s účinkem až 7 EV a AI autofokus pro sledování lidí, zvířat i vozidel. Nový ovladač na hliníkovém horním krytu umožňuje rychlý přístup k 20 filmovým simulacím, oceněno bylo také video s rozlišením 6,2K.

Cenu za nejlepší cenově výhodný fotoaparát získal Fujifilm X-T30 III. Ten má hledáček uprostřed a váží jen 378 gramů. Je zde 26,1MPx snímač X-Trans CMOS 4 v kombinaci s procesorem X-Processor 5, což do této řady poprvé přináší AI detekci objektů. Máme tu rovněž ovladač filmových simulací a video s rozlišením až 6,2K při 30p nebo 4K při 60p.

Společnost Tamron získala titul nejlepšího standardního zoomu za model Tamron 35-100mm F/2.8 Di III VXD určený pro full frame systémy Sony E/FE a Nikon Z. Pokrývá oblíbené ohniskové vzdálenosti 35, 50, 85 a 100 mm při konstantní světelnosti F2,8. Zaostřování zajišťuje lineární motorek VXD podporující Hybrid AF i Eye AF. Objektiv má vysoké rozlišení až do rohů snímku, odolnou konstrukci vůči vlhkosti a port USB-C pro aktualizaci firmwaru přes aplikaci Tamron Lens Utility.

Titul nejlepšího širokoúhlého zoomu získal Tamron 16-30mm F/2.8 Di III VXD G2. Jde o ultra širokoúhlý objektiv s vysokým kvalitou obrazu a rychlým autofokusem, který je vhodný pro architekturu, krajiny i cestování. Má interní zoom, vysokou odolnost proti vlhkosti a podporu aplikace Tamron Lens Utility.

















