Canon i nadále evropskou jedničkou na trhu fotoaparátů
Aktualita Fotoaparáty Canon

Canon i nadále evropskou jedničkou na trhu fotoaparátů

Milan Šurkala

Milan Šurkala

Digitální fotoaparáty Canon jsou u veřejnosti velmi oblíbené. Společnost se díky neustálým inovacím může i tento rok pochlubit postem jedničky na trhu digitálních fotoaparátů v Evropě.

Reklama

Už šestým rokem v řadě je společnost Canon největším dodavatelem digitálních fotoaparátů v Evropě. Vítězství získala jak na trhu kompaktů, tak i digitálních zrcadlovek DSLR. A to i přestože v dnešní době sílí konkurence. Dnešním trendem je pořizování více fotoaparátů do jedné rodiny. Za rok 2007 byl nejprodávanějším kompaktem Canon IXUS 70, jehož se prodalo celosvětově 2,8 milionu kusů.

image

Na trhu digitálních zrcadlovek získal Canon vedení modelem EOS 300D v roce 2003. Od té doby jej v této kategorii drží. V roce 2007 byla nejprodávanější zrcadlovkou EOS 400D, která zaznamenala 700 000 prodaných kusů. Celkově má Canon na evropském trhu digitálních zrcadlovek 48,7% zastoupení. Společnost rovněž v roce 2007 oslavila 20 let od uvedení prvního modelu EOS a 30miliontou prodanou digitální zrcadlovku.

Zdroj: TZ

Canon


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama