Velmi zajímavý ultrazoom Fujifilm HS10 se dočkal další verze firmwaru. Ta dále vylepšuje jeho vlastnosti a opravuje některé z chyb. Mezi ně patří na příklad oprava chyb v obraze, které mohly vznikat za určitých podmínek a další.
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Nový ultrazoom Fujifilm FinePix HS10 bohužel má některé dětské nemoci, vzhledem k důležitosti tohoto modelu pro Fujifilm ale nepřekvapí, že chybičky jsou velmi rychle odstraňovány. Nyní vychází již třetí varianta firmwaru, tentokrát s označením 1.02. V té je opravena např. chyba v RAW souborech, kdy u některých snímků převáděných přes RAW File Converter mohou vzniknout v obraze artefakty.
Známým "problémem" je i poněkud zvláštní ukazatel vybíjející se baterie. Jak ukázala i naše
, při výdrži přes 600 snímků svítí varování nedostatku energie po dobu 250 až 300 snímků, což je téměř polovina doby. I toto je opraveno. Další chybou byla oprava nastavení Zoom ve volbě Image Disp., která mohla způsobovat chyby ve snímku. Nový firmware si můžete stáhnout na stránkách
.
Zdroj: