Na internetu se začínají množit zvěsti o připravovaném fotoaparátu Panasonic Lumix G9 a objektivu Leica 200mm F2.8 Power OIS. Máme prý dostat 20fps snímání nebo multiexpozici produkující 80MPx snímky.
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Jak už to obvykle bývá, před uvedením nového přístroje se často objevují neoficiální úniky informací. Tentokrát jde o Panasonic Lumix G9, který by dle uniklých údajů měl přinést vskutku zajímavé technologie. Základem by měl být 4/3" Live MOS snímač s rozlišením 20,3 megapixelů, nicméně se hovoří o módu s vysokým rozlišením 80 megapixelů, který by měl vzniknout sloučením 6 snímků. Má nabídnout sekvenční snímání s rychlostí 20 fps včetně průběžného AF a až 60 fps bez zaostřování.
Hořčíkové tělo bude údajně obsahovat stavový displej na horní straně, dva sloty pro SD karty, joystick, hořčíkové tělo a odolnost vůči vodě i mrazu. Stabilizovaný snímač ve spolupráci s optickou stabilizací objektivu může nabídnout kombinovaný 6,5EV účinek. Hovoří se také o přítomnosti Bluetooth, obrovském hledáčku s 0,83x přepočteným zvětšením a ceně 1699 EUR 2000 EUR. Uniklé informace zmiňují také objektiv Leica DG ELMARIT 200mm f/2.8 Power O.I.S., který by měl vyjít na 3300 EUR.
Pochopitelně, zatím není jisté, zda se nový Lumix G9 objeví skutečně s těmito specifikacemi a kdy se tak stane. Šušká se o tom, že by se tak mělo stát již zítra.