Na serveru sankeibiz.jp se objevila zajímavá statistika výroby fotoaparátů. Jedničkou na trhu CSC je společnost Sony, které se povedlo vyrobit 1,15 milionu takových fotoaparátů. Naopak Nikon je hodně vzadu v CSC i DSLR.
Máme zde další zajímavé statistiky. Ty tentokrát přinesl server sankeibiz.jp a ukazují výrobu fotoaparátů za rok 2020. Na trhu s CSC, který čítal 3,26 mil. kusů (CIPA uvádí nižších 2,9 mil.), bylo Sony jedničkou s 1,15 mil. kusů. Překonalo tak Canon, který ale dosáhl také velmi pěkného čísla 1,05 milionu. Nikon se pak musel spokojit s pouhými 250 tisíci kusy. Na zbytek tak připadá 810 tisíc kusů.
Pokud se podíváme na zrcadlovky, ty už jsou za CSC fotoaparáty s 2,39 mil. kusů (CIPA uvádí 2,36 mil. kusů). Canon stále drtivě vede a má 1,71 mil. kusů (to znamená obří 71,5% podíl na trhu DSLR). Nikon se dostal na 650 tisíc kusů a na zbytek pak připadá pouhých 30 tisíc kusů. Sem patří např. Ricoh se zrcadlovkami Pentax.
Vidíme vše to, že když sečteme DSLR a CSC, Canon se svými 2,86 mil. překonává Sony více než dvojnásobně, je tedy celkovou fotoaparátovou jedničkou v ILC a Nikon se pak dostane na 0,9 mil. kusů.