Společnost Sony Hong Kong před několika dny odhalila nejnovější přírůstek do své Cyber-shot T-řady. Tento nový digitální fotoaparát kombinuje některé vlastnosti Sony DSC-T3 a Sony DSC-T11, aritmetika Sony DSC-T33 je tedy naprosto v pořádku. Ačkoliv se jedná o model určený pouze pro asijské trhy, jistě nám to nijak nebrání podívat se zběžně na jeho parametry a funkce.
Displej úhlopříčky 2,5" je u Sony DSC-T33 typu Clear Photo LCD a dle Sony nabízí větší kvalitu zobrazení zejména díky faktu, že vliv nežádoucích odlesků redukuje na minimum. Pro uživatele to má znamenat jediné - možnost pořizovat a prohlížet kvalitní snímky i na přímém slunečním světle bez nutnosti mhouřit nad displejem oči. Jak je u displejů nových technologií obvyklé, i tento má nabídnout lepší kontrast, vyšší jas i rozlišení pro zajištění co nejlepšího podání detailů i barev.
Sony DSC-T33 obsahuje 5,1 MPix snímací prvek typu Super HAD CCD. Pro udržení štíhlého profilu je optika z dílen Carl Zeiss Vario-Tessar vestavěna, z těla fotoaparátu se nevysouvá ani o milimetr. Aparát je vybaven 3x optickým zoomem, 4x digitálním a funkcí SmartZoom, která zajišťuje v rozlišení VGA digitální přiblížení, údajně bez výraznější ztráty kvality.
U Sony DSC-T33 má příjemně překvapit i operační rychlost, po aktivaci je přístroj připraven fotit za méně než jednu vteřinu, šance, že se majiteli aparátu podaří zachytit požadovanou scenérii, je tedy poměrně vysoká. Vestavěný obvod Sony Real Imaging Processor se jednak podílí na kvalitním zpracování obrazu, má mít také pozitivní dopad na celkovou rychlost práce a v neposlední řadě slibuje i úsporný provoz.
Jako paměťové médium je používán pro Sony obvyklý Memory Stick PRO ve své menší Duo variantě. Fotoaparát pořizuje nejen snímky, ale zachytí i video. V MPEG Movie VX Fine módu umožňuje uživateli nahrávat MPEG záznamy v maximálním rozlišení 640 x 480 obrazových bodů, to vše při 30 fps, přičemž délka záznamu je omezena pouze kapacitou karty.
Digitál dále obsahuje autofokus a plně automatický režim, takže i amatéři mohou fotit, co jen hrdlo ráčí, resp. paměťové karty dovolí. K dispozici je i několik přednastavených módů, jmenovitě zde nalezneme soumrak, krajinka, sníh, pláž, candle mode, high speed a ohňostroj pro rychlé zajištění optimálních nastavení v daných situacích. Lze použít i funkci Magnifying Glass, což je vlastně lupa zvětšující až 3,3x to, co je právě na LCD displeji.
Sony DSC-T33 je dodáván s vlastní Cyber-shot Station USB kolébkou, takže přesun obrázků do PC i nabíjení fotoaparátu je pohodlí samo. Mimochodem, vestavěné LiIon akumulátory vydrží v průměru 180 obrázků.
Specifikace Sony DSC-T33:
- Snímač: 5,1 milionů obrazových buněk
- Maximální fyzické rozlišení snímku: 2592 x 1944 bodů
- Objektiv: 3x optický a 4x digitální (až 12x ve VGA módu)
- Paměťové médium: Memory Stick PRO Duo
- Rozměry: 103 x 60 x 17 milimetrů
- Hmotnost: 160 gramů