profile-image

miloshlavka

miloshlavka
Registrace 6. 9. 2017
ID 2821605889
Level
0 bodů
Zbývá 100 bodů do dalšího levelu
0 100

Komentáře

miloshlavka
miloshlavka
Level Level
6. 9. 2017 11:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Domnívám se, že anketní otázka nejní položena dostatečně přesně. Kdybych ji vzal úplně doslova "Je podle vás použití public domain snímků ve fotosoutěžích přípustné?", musel bych odpovědět ANO. Proč bych svou fotku, kterou jsem uvolnil jako public domain, nemohl poslat do soutěže? Pokud ovšem propozice soutěže vyžadují pouze dosud nezveřejněné fotografie, musel bych fotku asi nejdříve poslat do soutěže a teprve po jejím vyhodnocení ji zveřejnit. Samozřejmě s jakoukoli, třeba i CC0 licencí.

Pokud by ovšem otázka zněla "Je podle vás použití CIZÍCH public domain snímků ve fotosoutěžích přípustné?" (což by více souviselo s obsahem článku), pak bych samozřejmě musel odpovědět NE - prostě není správné chlubit se cizím peřím, byť by stokrát bylo jako public domain uvolněno.

Rovněž nevím, co se míní "pod CC0 licencí (public domain) ... pro nekomerční použití". Protože buď je něco CC0, tj. public domain, nebo "pro nekomerční použití", tj. nejspíš by se jednalo o nějaké CC-BY-NC.

Reklama
Reklama