Komentáře

JFL1
JFL1
Level Level
10. 1. 2016 20:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

..nedávno zde představeným. Tipnul bych jako vítěze ten OLY.
Ale jeden nikdy předem neví...
JFL

JFL1
JFL1
Level Level
8. 1. 2016 13:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Olympusy jsem do svých skoro 67 let neměl. A teď jim fandím. Od doby, co přišel Oly STYLUS 1, a mám ho, beru zrcadlovku do ruky jen málo a na určité věci. Šurkala má pravdu - technologie skel, a tedy objektivů je už od dob Oly-Zuiko hodně před ostatními. (Pamětníci pamatují OM1 a OM2.) Můj vývoj od Pionýra přes Praktiky, Minolty a Sony APS, tč. "A580" asi zakončím s Olympusem. Větší šum u malých čipů hravě dohání světelností skel a stabilizací. Šum u vyšších ISO u toho Styluse nelze srovnat s A580 (-a ten není vůbec špatný), ale zase si vystačím i za šera s ISO100. I při díře 2,8 kreslí ostře v celém rozsahu zoomu.. Možnosti ovládání super, jen škoda, že nebyl v testován a asi už nebude. Používám i origo konvertory a systémový blesk Nissin. Na redukční kroužek pro konvertor jde našroubovat 55mm filtry i předsádka pro supermakro. A neunavím se nošením kil. Uznávám ovšem, že pro jiné obory focení (profi sport, reklama aj.) je to
jinak.
Takže fandím i tomuto teleobjektivu a věřím, že bych nebyl zklamán. A to jsem měl v prackách už ledacos.
JFL1

JFL1
JFL1
Level Level
10. 11. 2014 12:04

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Hodnocení hledáčku v recenci je, ujela mi asi při čtení a posouvání myš.
Po přečtení: Opět jeden, nebo i dva body pro ten Olympus Stylus.
Na zrcadlovku, byť starší, Sony A580+Tamrony, ten malý čip v Oly nemá (malý čip), ale ten Sony - i s větším - také ne.
JFL

JFL1
JFL1
Level Level
10. 11. 2014 11:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tak stále nemusím litovat, že jsem si na jaře tr. pořídil Oly Stylus1. S ponechanou redukcí na telepředsádku je sice větší, ale má výborné držení, (i ochrana vysunutého objektivu) a má tím pádem i možnost použití filtrů. Nějak jsem asi v článku přehlédl u toho Sony posouzení velikosti obrazu v EVF (?).
JFL

JFL1
JFL1
Level Level
18. 2. 2014 00:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Alespoň pro mne. Specifikace + uvedená cena napovídají, že zázrak se konat nebude. Pro zkušenější užívatele DSLR zcela jasné. A začátečníci se stejně budou spíše řídit cenou a radami kamarádů. Křížovou cestou od "to mi bude stačit" až po... asi musí projít každý, kterého fotografování lapne do své sítíě. Tato Sonka - Entry-Level se zařadí mezi podobné, jen na rozdíl od N3200 (kterých se - podle reklam - obchody snaží zbavit), nemá zrcátko a umí lépe video, jak se u Sony dalo čekat. Sony nám nějak bobtnají, že by po vzoru Fuji ? Fuj ! (Opel Corsa bylo taky původně malé auto, jenže u aut je to "kynutí " alespoň k lepší bezpečnosti, ale u foťáků?) Dočkám se zde testů "zajímavějších" (vím, že to je relativní pojem, já jsem například řešil nedávno lehčí kompaktovou alternativu DSLR a riskl Oly Stylus 1, nečekal na test, protože by asi mezitím přišla spousta novějších modelů - a co potom, že, zatím nelituji), kousků ?
JFL1

JFL1
JFL1
Level Level
1. 1. 2014 18:56

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Pěkně jste se tu rozdiskutovali nad technickou vyspělostí a obchodní úspěšností různých značek - výrobců našich hraček - nebo "výrobních nástrojů" (u profesionálních fotografů), a snad každý má aspoň kousek pravdy.
Je to smutné, ale o tom, kdo bude co vyrábět, zůstane na trhu, která značka kterou pohltí, se rozhoduje na úplně jiném poli - kde nemusí rozhodovat kvalit, ale úplně jiná kritéria: Peníze, peníze, zase peníze, a ještě hra. Jsou to všechno hrátky finančníků a jejich manažerů. A vůbec nerozhoduje ani to, že někdy něco prohrajou - stejně mají už dost. Ovšem postavit si další město z umělých ostrovů v moři může být docela zábavné, že. Svět je dnes jedna velká herna, kde jde o vzrušení těchto hráčů ze hry. A my se můžeme pak zbláznit a tady i jinde bouřlivě diskutovat.
Už trochu pamatuju, a i u Sony jsem vlastně jen proto, že jsem kdysi vsadil na kvalitu někdejších Minolt, které byly v řadě parametrů na špici a ani se neprodávaly špatně. Jenže... . A dnes například zkuste někde koupit - asi povedený, a já ho mám objednaný - Oly -Stylus 1. Dopadnu stejně jako v případě Minolty ? Tak vidíte, a mediální manipulátoři už nás začali připravovat na to, že si někde opět začli hrát s penězi !
Lepší zprávy u příležitosti Nového roku přeje
JFL

JFL1
JFL1
Level Level
24. 1. 2014 13:27

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Tak, po přečtení doposud napsaného:
Děkuji za upozornění „irvinovi“, opravdu jsme se vlastně s “rousinim“ v ledačem shodli. Při tom hledání kompaktu pro mě o kterém předešle byla řeč, jsem se postupně smiřoval i s tím, že by byl velikostí „přerostlý“, pokud by to vynahradil výkonem. Jelikož se to nekonalo, dlouho, dlouho jsem nekoupil nic. Takže spolu s s rousinim – pryč s těmi monstry, které jsou často větší, než SLR, šumí, a jedinou jejich výhodou je, že nedovolí utratit další peníze za nákup objektivů. (No, ale též asi najdou kupce a třeba spokojené uživatele.)
Snad můj příspěvek vyprovokoval též způsob výběru ultrazoomů M. Šurkaly, poněkud neúplný a i trochu zavádějící. V době, kdy se ještě termín UZ nepoužíval, já měl jako první DIGI Minoltu Dimage Z1 (2002). Šuměl (z dnešního pohledu), měl jen 5Mega, EVF i panel – ovšem s daleko menším rozlišením, a rozměry přiměřené. Přitom ale 28-200/2,8-v celém rozsahu. Se Stylusem1 jsem teď na tom podobně, jen ve vyšší obrazové kvalitě i obslužných funkcích a dalších možnostech. Byl pak ještě model Dimage Z2, a na svou dobu výborné zrcadlovky DYNAX 5D a 7D. Jenže doba šla dál. Už bez značky Minolta. Kompaktem dnes nazýváme všechny foťáky u nichž nelze měnit objektivy.
Rozdělení do kategorií vidím asi takto:
- kapesní (se zoomem do 5x, bez EVF).
- kapesní ultrazoomy (zoom 8x a více, bez EVF)
- ultrazoomy bez EVF (zoom 10x a více).
- ultrazoomy s EVF (zoom 10x a více).
- profi kompakty (zoom do 8)
- profi UZ (zoom 10 a více) – zatím by tak bylo možno nazvat ten Stylus1, (je ale pro profi nasazení možná příliš křehký). Snad by sem mohl patřit i N7800, ale určitě se asi se přiblíží další nové modely.
Bylo by to jasnější, ale vychází těch kategorií trochu moc, takže se asi budeme muset smířit občas s tou nepřesností při zařazování do kategorií. U posledních dvou kategorií je otázkou, jestli je rozdělit podle přítomnosti EVF. Podle mne by ale „profi“ měl mít EVF (a také vyšší kvalitu obrazu - oproti kategorii UZ s EVF).
K tomu výběru v článku: Všiml jsem si, že M. Šurkala nerad píše o něčem, o čem nemá dost informací, případně si to nemohl osahat – to možná na jeho omluvu.
Těch Stylusů do ČR došlo zatraceně málo, a já jsem měl štěstí, že jsem ho odchytl. Také ve mně hlodá podezření, že se třeba nebude dlouho vyrábět, a čip v něm (12MPix) Oly nahradí novým zdařilým 16 Mega, a ten už pak, jako třeba Stylus 2, bude opravdu bomba.
JFL1

JFL1
JFL1
Level Level
23. 1. 2014 14:09

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

"rousini" napsal svůj názor na věc. Nic proti tomu. Chtěl bych jen vyjádřit názor trochu - nebo vlastně hodně odlišný, k čemuž mě jeho příspěvek vyprovokoval.
Několik let jsem jako starší, x-desetiletí fotograf, hledal alternativu k zrcadlovce s další výbavou. Před asi dvěma lety jsem to, že jsem nosil v brašně přes rameno celý den, nebo třeba jen půl, něco k desti kilogramům, odnesl pár týdny nechození vůbec. Následovala koupě batohu, který sám o sobě měl skoro 2,5 kg, ale bylo to mnohem zdravější pro pátěř. Ultrazům tedy, jako lehčí alternativa pro přírodu, příšel na pořad dne. Vyzkoušené a některé u i "vytěšené až přijdou do prodeje" mně zklamaly, některé silně. Tzv. profi kompakty jsou podle mne-(!) pro amatérské focení přírody a krajiny i uvnitř skoro k ničemu. Nejsou většinou dobré ani při málu světla. Jsou snad dobré pro reportéry, ale ani tím si nejsem jist. Nakonec, přečtěte si recenze některých (šum, malý zoom, ovládání, některé i bez hledáčku aj.). Protože je vyrábějí "silné" značky, jsou možná spolehlivější. Kromě krátkého vyzkoušení mnoha značek u-zoomů jsem měl tedy zkušenost jen se SONY H50 a HX100, které byly lepší. Ale nebylo to ještě to pravé pro mne. Poznamenám, že většině lidi, kteří nebudou z fotky na šíř dělat výřezy A4 nebo větší na výšku a dotahovat expozici v editoru, případně fotit za šera, a chtít mít vše ostré, vyhoví i většina z těch, které jsem já zavrhl.
Abych nenapínal, asi 3 týdny jsem poprvé majitelem značky OLYPMUS, typu STYLUS 1. Technickou specifikaci výrobce si může každý najít sám. Podrobné posouzení nechám na testech více znalých a zkušených, případně na laboratořích. Šumem trochu zaostává za SONY A580, srovnávat to s Nikonem 800E ..., C4D, nebo A7 nelze. Ale postavil bych se s nimi pro focení, v přírodě i uvnitř, vedle mnoha zrcadlovek CANONů - i některých z "profi" řady, které jsou vhodné spíš pro ateliér (už vidím reakce). Ovládáním, možnostmi , rychlostí i přesností ostření (doostření jde nastavit a na rozdíl o jiných je docela příjemné), mi uvedený Oly bude tedy, jak se zdá po pár týdnech, vyhovovat. Jednu slabinu jsem už objevil - objektiv nemá rád slunce v záběru.
Zrcadlovku, ani širokáč k němu, nebo 70-200/2,8 + T-konvertory, či makro, prodávat nebudu. Ten Stylus 1 na ně přece jen nemá. Má ale jiné vlastnsti, které zase nemá ta zarcadlovka.
BTW: Už jsem si objednali i telekonvertor TCON-17X + redukci, které mi udělají ekviv. 510mm při F=2,8. Takže výřezy budou méně potřebné. Pro neznalé: TCON se šroubuje na tělo aparátu a nijak se nehýbe, takže vznikne komaptní celek - o dost větší než je ten samotný kompakt - ale pevný (objektiv kompaktu si k jezdí volně uvnitř vzniklé roury), který je pak možné snadno pevně držet.
Připomínky ?
JFL1

Reklama
Reklama