Seznam kapitol
Tento Kodak rozhodně není miniaturním kompaktem, není ani levnou hračičkou. Čím tedy je: pořádným digitálem pro celou rodinu. Jednoduché ovládání nadchne ty, co chtějí fotit rychle a dobře, množství funkcí zase nadšené kreativce. Co dodat? Snad jen že rozlišení činí 6 MPix a zoom je trojnásobný.
Rychlost
| Pořízení prvního snímku | 3,9 s |
| Snímek s namáčknutím spouště | < 0,1 s |
| Snímek bez namáčknutí | 0,7 s |
Ilustrační fotografie
|
|
|
|
Závěr
Předpokládám, že šestimegový fotoaparát si určitě nikdo nepořídí coby těžítko – slušné rozlišení se totiž poněkud neslušně projeví především na ceně. Je těžko definovat cílovou oblast, kam přístroj vlastně směřuje – na jednu stranu je tu velmi jednoduché ovládání, na stranu druhou obrovský kreativní potenciál v pokročilých funkcích. Kreativcům ovšem bude vadit absence sáněk pro externí blesk, nemožnost manuálně vyvážit bílou barvu a možná i manuální ostření. Jako univerzální fotoaparát pro celou rodinu jde ale určitě o volbu nadmíru dobrou – takže uvažujete-li o rozšíření rodinného majetku, zvyšte svou pozornost.
Klady | Zápory |
| - snadné ovládání - rychlé a přesné ostření - vysoké rozlišení | - chybí manuální vyvážení bílé - chybí sáňky pro externí blesk - chybí lokalizace software |
Cena:
9.990 Kč včetně DPH
K recenzi poskytla společnost Herald Communications.