Zpět na článek

Diskuze: Sony Lytia 910: První LOFIC senzor přináší revoluci v HDR videu

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

snejdy
snejdy
Level Level
dnes 15:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Čtu diskuzi a koukam, že je tady většina lidí milující staré technologie, mizerný DR, šum, a kteří nepochopili, na co to vysoké rozlišení a slučování pixelů je... že třeba 12,5mpx fotka udělaná z 50mpx je mnohem ostřejší, má mnohem víc detailů a méně šumu než fotka z 12mpx snímače... navíc pak lze z jednoho objektivu (23mm) udělat i 28mm, 35mm a 46mm bez ztráty a skoro nejde poznat že jde o výřezy z čipu... to samé 200mpx na teleobjektivu, kde mám krom 100mm ještě super kvalitní 200mm z 50mpx základu... Taky když vyfotim fotku dnešním mobilem, mám čitelné stíny i světla. Když vyfotim foťákem (i kvalitním), tak mám stíny buď zcela černé a nebo celou oblohu bílou a pak to pracně musim tahat z rawu. Co se týká barev, tak kvalitní foto telefony mají dost nastavení na to, aby to tak přesycené nebylo. Každá značka má k těm barvám trochu jiný přístup, stačí si najít tu, co vyhovuje nejvíc.

Zajímalo by mě, jestli máte nějaké dlouhodobé zkušenosti s aktuálními foto vlajkami. Já mám dlouhodobě jak kvalitní CSC tak vlajkové fotomobily a mám s tím nafoceno statitisíce fotek, takže porovnávat můžu. Samozřejmě na seriózní focení je normální foťák pořád nenahraditelný, některé disciplíny ani nejlepší telefon nezvládne. Ale na běžné každodenní, výletní a dovolenkové focení si troufnu tvrdit, že dobrý fotomobil je schopný plně zastoupit slušný foťák v rozsahu cca. 14-200mm.

Reklama
Reklama