profile-image

roberth

Robert_H
Registrace 26. 11. 2011
ID 3771876623
Level
0 bodů
Zbývá 100 bodů do dalšího levelu
0 100

Komentáře

Robert_H
Robert_H
Level Level
24. 10. 2015 00:13

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Kupoval jsem si tenhle objektiv s Pentaxem K-30. mám ho déle než dva roky, takže už nějaké zkušenosti mám. Řekl bych, že se recenzentovi dostal do ruky nějaký špatný kus. Ostatně, to se stává.
Takže: Rohová neostrost ? Ano, ale zdaleka ne tak výrazná, jako na testovaném objektivu. CHA mne netrápí, protože fotím převážně do JPEGu.
Zpracování je výborné, po cca 30 měsících používání žádné funkční opotřebení. WR je žádoucí vlastnost a objektiv ji opravdu nabízí. Žádná plíseň, a uvnitř není jediné smítko prachu.
Ale hlavně : Velmi rychlý a tichý AF. Tohle mne na objektivu upoutalo nejvíce, když jsem před jeho koupí sháněl nějaké informace. A plně to potvrzuji.
Takže za sebe mohu objektiv doporučit - samozřejmě, nejlépe ve výhodném setu.

Robert_H
Robert_H
Level Level
24. 10. 2015 00:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Raďaja Tak soudný člověk, s přehledem, dokáže uznat kvalitu u Canonu i Nikonu, ale právě tak nebude pochybovat o tom, že Pentax konkurencí skutečně je...

Robert_H
Robert_H
Level Level
9. 12. 2011 15:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Iudex Zkuste se příště, alespoň malinko, zamyslet, než napíšete něco podobného. Psal
jsem OKOLO tisíciny.A uvádí se, že např. v případě ohniska 600mm, je potřeba MINIMÁLNĚ ČAS 1/600. A ani stabilizátor, i když je to dobrý pomocník, není všemocný.

Robert_H
Robert_H
Level Level
26. 11. 2011 10:40

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Iudex Přesně tak ! Zbytečně se srovnává nesrovnatelné, jako v případě, kdy by zrcadlovka musela mít několik objektivů, aby dosáhla stejného rozsahu ohnisek. A to, prosím, proč?? Kolik asi lidí používá ohniska přes 600 mm? Určitá malá skupina jistě a ta tu váhu výbavy prostě vezme na vědomí. Ale většina se rozhodně spokojí s menším rozsahem zoomu a spousta zrcadlovkářů vůbec raději používá pevná skla. Takže se opravdu porovnává neporovnatelné. A pokud u Fuji použiji plný zoom, musím počítat s časem okolo tisíciny(nebo se stativem) a taky, velice pravděpodobně, s mizernou kresbou.

Reklama
Reklama